Youtube Para Kazanma Nasıl Kazanılır?

Youtube para kazanma, reklamların daha fazla içerik türünde yayınlanmasına izin veriyor ve bu da içerik oluşturucuların para kazanma fırsatlarını artıracak. İçerik oluşturucular, daha önce reklamverenler için uygun görülmeyen içerikten artık gelir elde edebilecek. Bu, YouTube’un artık daha az kısıtlayıcı olan reklamveren dostu yönergelerinde yapılan ayarlamaların bir sonucu olarak mümkündür. YouTube İş Ortağı Programı’nın bu önemli güncellemesiyle ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

YouTube’un Reklamveren Yönergelerindeki Değişiklikler

Youtube Para Kazanma

YouTube artık daha fazla içerik türünün kısmen para kazanmak yerine tamamen para kazanılmasına izin veriyor. YouTube İş Ortağı Programı’nın parçası olan içerik oluşturucular, YouTube Studio’daki renk kodlu simgelere bakarak bir videonun tam veya kısmi para kazanmaya uygun olup olmadığını hemen anlayabilir.

  • Yeşil simge: Video, tam gelir elde etmeye uygun.
  • Sarı simge: Video sınırlı sayıda reklam gösterecek veya hiç göstermeyecek.
  • Kırmızı simge: Videodan para kazanmaya uygun değil.
  • Gri simge: Para kazanma, içerik oluşturucu tarafından manuel olarak kapatılmıştır.

Creator Insider kanalında yayınlanan bir videoda bir YouTube temsilcisi şunları belirtti:

“Şirket genelinde, içeriğinizde sarı bir simge gördüğünüzde, YouTube’un destekleyici olmadığını düşündüğünün farkındayız. Reklamveren dostu kurallar, bazı alanlarda diğerlerinden daha fazla kısıtlayıcıdır çünkü reklamverenler bazı içerikleri tercih etme seçeneğini isterler ve diğerlerinde reklam yayınlamaya tolerans göstermezler.

Bu tür alanlara örnek olarak, cansız bedenler veya cinsel istismarla ilgili gerçekten ayrıntılı tartışmalar içeren içerikler verilebilir. Bu nedenle, reklamverenlerin reklam alanı için ödeme yapmaktan yine de mutlu olmasını sağlarken, platformda içeriğinizden en iyi şekilde para kazanmanız için mümkün olan en iyi fırsata sahip olduğunuzdan emin olmak bizim için gerçekten dengeleyici bir hareket. “

YouTube, bazı sorumlu politika güncellemeleri için dava açmak için reklamverenlerle görüştüğünü söylüyor.

Bu, kullanıcıların içeriklerinden tam anlamıyla para kazanmaları için artık daha fazla fırsat olacağı anlamına gelirken, daha önce bu içeriğin bir kısmı sarı simgeyi almış olacaktı.

YouTube, belirli içerik alanlarını sarı simgenin kapsamı dışına çıkarıyor ve yeşil simge kapsamına alıyor. Değişiklikler aşağıdaki içerik türlerine uygulanacaktır.

Youtube Para Kazanmak

Eğitim İçeriği

YouTube, kolluk kuvvetleri, keyif verici uyuşturucular veya uyuşturucuyla ilgili içeriğin yanı sıra hassas olaylarla şiddet içeren etkileşimler içerebilecek eğitimsel, belgesel veya haber içeriğinden para kazanmayı genişletecektir.

Tartışmalı Konular

YouTube, içeriğin grafik olmadığı ve tartışmalı konuların objektif bir tartışması olduğu tartışmalı konular etrafında para kazanma özelliğini genişletiyor. 

Yetişkinlere Yönelik Mizah

YouTube, mizah bağlamında sunulan yetişkinlere yönelik temalar alanında para kazanmayı genişletiyor. Örneğin yetişkinlere yönelik flört şakaları gibi.

Küfür

YouTube artık bir videonun ilk 30 saniyesi içinde orta düzeyde küfür kullanılan içerikten tam para kazanılmasına izin verecek.

YouTube kanalından para kazanma politikalarıBu değişiklikler Nisan 2021’den itibaren geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir