Youtube nasıl para kazanılır? Milyon Olmadan

Youtube nasıl para kazanılır bunun için öncelikle YouTube İş Ortağı Programı platformunda özel özelliklere erişebilirsiniz. YouTube’da para kazanmak için bir iş ortağı olmanıza gerek yok (sadece bir AdSense hesabı oluşturup görüntüleme almak bunun üstesinden gelmek için yeterlidir), ancak İş Ortağı olmak bunu çok daha kolaylaştırır.

YouTube İş Ortakları birden çok gelir akışına erişebilir: yalnızca reklamlar değil, YouTube Premium abonelik ücretleri ve hayranlarınızın cüzdanlarına doğrudan Super Chat, kanal üyelikleri ve ürün rafı gibi dokunan özellikler.

Bir kanal başlatın

Youtube kanalı açmak için Google hesabınız ile Youtube’a giriş yapmanız gerekiyor ve daha sonrasında kanal oluştur seçeneği ile kanal oluşturabilirsiniz.

Kanalınızı YouTube İş Ortağı Programı gereksinimlerini karşılayacak kadar başarılı hale getirin

Programa katılmak için önceki 12 ayda en az 1.000 aboneye ve 4.000 saat izlenmeye ihtiyacınız var.

Bir AdSense hesabı oluşturun

Bu basit. YouTube’un AdSense hesaplarıyla ilgili resmi kılavuzunu izlemeniz yeterlidir.

Yeni para kazanma özelliklerinizi keşfedin

Her para kazanma kanalının farklı uygunluk gereksinimleri vardır. Örneğin:

  • Reklam geliri: Reklam geliri elde etmek için en az 18 yaşında olmanız ve reklamveren dostu içerik oluşturmanız gerekir . Temel olarak, videolarınız ne kadar az tartışmalı olursa, YouTube reklamverenleri bu videolarda reklam yayınlama konusunda o kadar rahat olur ve o kadar çok para kazanırsınız.
  • YouTube Premium geliri: Bir YouTube Premium üyesi videonuzu izlerse abonelik ücretinin bir kısmını alırsınız.
  • Kanal üyelikleri: Abonelerinize kanal üyelikleri satmak için (yani hayranlarınız size ekstra bir miktar ödemeyi tercih eder), en az 18 yaşında olmanız ve 30.000’den fazla aboneniz olması gerekir.
  • Ürün rafı: YouTube’un ürün rafından ürün satabilmek için en az 18 yaşında olmanız ve en az 10.000 abonenizin olması gerekir.
  • Super Chat ödemeleri: Hayranlarınızın canlı yayınlarınız sırasında canlı sohbetlerinizde mesajlarının vurgulanması için ödeme yapabilmelerini istiyorsanız, en az 18 yaşında (ve özelliğin sunulduğu bir ülkede yaşıyor) olmanız gerekir.

Evde Çalışarak Para Kazanma, pasif gelir sağlamak için bu makalemizi okuyabilirsiniz.

Youtube Nasıl Para Kazanılır?

Devam eden incelemelere gönderin

Bir YouTube İş Ortağı olarak, YouTube’a göre kanalınız daha yüksek bir standartta tutulacak. Yalnızca YouTube İş Ortağı Programı politikalarına değil, Topluluk Kuralları’nada uymalısınız. Telif hakkı yasasının doğru tarafında kalmaktan bahsetmiyorum bile.

Youtube Para Kazanma Nasıl Kazanılır, bir diğer makalemizi de okuyabilirsiniz.

Kendi malını sat

Belki önce içerik yaratıcısı, sonra girişimci olarak tanımlarsınız. Alternatif olarak, önce girişimci, sonra video oluşturucusunuz, bu da muhtemelen zaten bir ürününüz olduğu ve YouTube pazarlama stratejinizi onu satmak için tasarladığınız anlamına gelir. Her iki durumda da, ürünler YouTube’dan para kazanmanın uygun bir yoludur.

Ürününüzü hayal edin ve tasarlayın

Kanalınız için ürünler, kitlenizin sizinle olan bağlantısını hem temsil etmek hem de beslemek içindir. Bu, ürünlerinizin benzersiz olması gerektiği anlamına gelir. Hawaii’li YouTube yıldızı Ryan Higa, viral komedisi Ninja Melk’in popülaritesinden yararlanmak için süt bazlı enerji içeceği Ninja Melk’i piyasaya sürdü. O olsa da tişörtler satıyor onun çevrimiçi dükkandan ve diğer merch, Ninja Melk temyizi geniş yeterlidir kendi web sitesi var.

Profesyonel ipucu: Ürün için stoklayabileceğinizden daha fazla fikriniz olabilir. Bu yüzden ayak parmaklarınızı bir veya iki parça suya batırarak başlayın. Ancak karar verme sürecine kitlenizi dahil ettiğinizden emin olun. Onlara ne istedikleri konusunda anket yapın. Veya büyük abone sayısı kilometre taşlarıyla ilgili tek seferlik ürünler sunarak ilgi uyandırın.

Ürününüzü kaynaklayın ve / veya oluşturun

Çoğu durumda, ürününüzü yapmak ve teslim etmek için bir üreticiye, tedarikçiye veya toptancıya ihtiyacınız olacaktır. Bazı tedarikçiler bunu size teslim edecek, bazıları ise bunları kendileri hallederek sizi envanter, nakliye ve iade sıkıntılarından kurtaracaktır.

Mağazanızı ve açılış sayfanızı oluşturun

Satın alma işlemlerini gerçekleştirmek için ayrı bir web sitesine ihtiyacınız olacak. Doğrudan videolarınızdan bağlamak istiyorsanız (ve yaparsınız), YouTube’un onaylı ürün siteleri listesine bakın .

YouTube İş Ortağı ürün rafınızı etkinleştirin

YouTube İş Ortakları, kanallarının ürünlerini satmak için raf özelliğini de kullanabilir. Uygunsanız, etkinleştirmek için YouTube’un talimatlarını izleyin.

YouTube Hesabınızdan Nasıl Para Kazanılır?

Ürününüzü videolarınızda tanıtın

Cazibeniz burada devreye giriyor. Videolarınızda ürünlerinizi giyin veya kullanın. Satın almış ve kullanmakta olan izleyicileri öne çıkarın. Video açıklamalarınıza mağazanızın bağlantısını eklemeyi ve etkileyici harekete geçirici mesajlar içeren bitiş ekranları ve kartlar eklemeyi unutmayın.

Profesyonel ipucu: Teşekkür etmeyi unutmayın. Kibar çünkü. Ama aynı zamanda insanlara ürününüzün ne kadar harika ve popüler olduğunu bir kez daha hatırlatmak için bir bahane olduğu için.

Sponsorlu içerik oluşturun

Etkileyici olmak için Instagram’da olmanıza gerek yok. #sponcon stratejisinin avantajı, YouTube’a kazancınızdan bir pay vermek zorunda kalmamanızdır. Doğrudan markayla pazarlık yaparsınız ve onlar size doğrudan ödeme yapar. YouTuber’ların para kazanmanın popüler bir yolu olmasına şaşmamalı. Markalara geniş ve/veya ilgili bir hedef kitle sunabiliyorsanız ve içeriğiniz hedef pazarlarıyla alakalıysa, muhtemelen sizden haber almak isteyeceklerdir.

İş ortaklığı yapabileceğiniz bir marka bulun

Çalıştığınız isimler söz konusu olduğunda kalite önemlidir. Muhtemelen zaten rüya markalarından oluşan bir dilek listeniz var. İster yıldızları hedefliyor olun, ister tabandan bir stil oluşturuyor olun, göndermeden önce marka konuşmanızı mükemmelleştirdiğinizden emin olun.

Ayrıca bir etkileyici pazarlama platformuna kaydolmayı düşünün. Bunlar, pazarlama ekiplerinin birlikte çalışacak uygun etkileyicileri bulmasına yardımcı olan aracı web siteleridir. Örneğin FameBit, YouTuber’lara odaklanan ilk kişilerden biriydi.

Bir anlaşma yapın

Etkileyici pazarlama platformu Klear tarafından yapılan bu son araştırmaya göre , YouTube videoları ortalama olarak markaların etkileyicilerden satın alabileceği en pahalı sponsorlu içerik türüdür. Temel olarak, YouTube etkileyicileri, videoları için Instagram Hikayeleri veya Facebook gönderilerinden daha fazla ücret alabilir çünkü video üretmek daha pahalıdır.

Oranınız hedef kitlenizin boyutuna, katılımına ve potansiyel ortağınızla alaka düzeyine göre değişse de, bir sözleşme imzalamadan önce değerinizi bilin.

Hayranlarınızın size doğrudan ödeme yapmasını sağlayın

YouTube’da para kazanma stratejisi birkaç farklı gelir akışı içerir, ancak hepsinin ortak bir yanı vardır: Hayranlarınızın kredi kartlarıyla takdirlerini göstermelerini kolaylaştırmanız gerekir.

İnsanların Super Chat’i kullanabileceği canlı sohbetler düzenleyin

2017’nin başlarında YouTube, önceki Hayran Bağışları özelliğini Super Chat ile değiştirdi. Bu, yalnızca canlı yayın yapan YouTube İş Ortaklarına sunulan bir özelliktir. Esasen, izleyicileriniz canlı sohbet akışında yorumlarını daha görünür hale getirebilirler.

Hayranlarınızı kanal üyesi olmaya teşvik edin

YouTube, izleyicilerinizin kanalınızın üyesi olmanız için size ödeme yapmasına olanak tanır. Karşılığında, özel emoji, rozetler ve sizinle Canlı Sohbetler gibi üyelere özel ayrıcalıklara erişim elde ederler.

Örneğin Wintergatan, ayrıntılı mermer makineleri de yapan ve bununla ilgili videoları YouTube kanallarında yayınlayan İsveçli bir grup. Videolarında kanal üyelerine düzenli olarak teşekkür ederler. Ayrıca üyeliklerden elde edilen paranın neyi desteklediğini de açıkça ortaya koyuyorlar:

İnsanları üye olmaya ikna etmek için birkaç üyelik kademesi içeren veya içermeyen bir tanıtım stratejisi oluşturmanız gerekecek. Super Chat gibi bu özellik de yalnızca YouTube İş Ortakları tarafından kullanılabilir.

Hayranlarınızı YouTube Premium abonesi olmaya teşvik edin

Bu adım, bu strateji için listemizdeki son adımdır çünkü kanalınıza yalnızca dolaylı olarak yarar sağlar. Bununla birlikte, YouTube Premium üyeleri kanalınızı izlediğinde abonelik ücretlerinden bir kesinti alırsınız. (Ve izledikleri diğer tüm kanallar da öyle.)

Kitle fonlamasını sürekli veya tek seferlik olarak kullanın

İnternetten bağış istemek artık sıradan bir şey. İster aylık küçük bağışlardan oluşan bir havuzdan sürekli gelir elde etmek ister kişisel, kanalla ilgili bir projeyi finanse etmek istiyor olun, kitle fonlaması, YouTuber’ların kaç para kazandığıdır.

Bir kitle fonlaması hesabı oluşturun

YouTube, aralarından seçim yapabileceğiniz onaylanmış kitle fonlaması sitelerinin bir listesine sahiptir. Yinelenen finansman için Patreon en iyi seçimdir. Bu arada, GoFundMe veya Kickstarter gibi siteler, yeni bir mikrofon, yeni bir dizüstü bilgisayar veya yeni bir dalak almak için tek seferlik kampanyalar için en iyisidir. Walk Off the Earth veya Veronica Mars gibi ev isimleri bile (tamam, o kurgusal bir karakter), müzik videoları veya uzun metrajlı filmler olsun, projelerini finanse etmek için Patreon’u kullandı.

Kampanyanızı videolarınızda tanıtın

Belirli hedeflerinizi detaylandırın, böylece insanlar başarılı olduğunuzda tam olarak ne bekleyebileceklerini bilsinler. Ayrıca, hayranlarınız ne kadar bağış yapmak istediklerini seçtikçe biriken cazip avantajlar sunun.

İçeriğinizi medyaya lisanslayın

Bir video viral hale geldiğinde, her haber kaynağı, izleyicileri için tekrar oynatmak için bir kopyasını almak ister. Neyse ki, yerleşik medya şirketleri kullandıklarının bedelini ödemeleri gerektiğini gayet iyi biliyorlar. Ve işte, YouTube’da para kazanmanın başka bir yolunu buldunuz.

Bir içerik oluşturucu olarak, en başarılı çalışmanızı medyaya lisanslamak, kolayca bulunabildiğinizden emin olmak kadar basit olabilir.

İletişim bilgilerinizi Hakkında sayfanızda güncel tutun

Yıldırımın ne zaman düşeceğini asla bilemezsiniz. Bir işletme yöneticiniz olmasa bile, işle ilgili sorularınız için gösterebileceğiniz genel bir e-posta hesabı oluşturun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir