Sicili Bozuk Olana Kredi Nasıl Çekilir?

Kredi Sicili Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Çeker?

Sicili Bozuk Olana Kredi İnsanların genellikle konut, taşıt, düğün tatil ve birikim gibi birçok alanda kredi başvurusunda bulunduğunu bilmekteyiz. Kredi başvurusunda bulunan birçok kişinin ise kredi sicilinden dolayı başvurularının reddedildiğini görmekteyiz. Fakat günümüzde müşteri portföyünü artırmak isteyen birçok bankanın kredi sicili bozuk olanlara yönelikte kredi sağladığını dile getirelim. Sizlerde kredi sicili bozuk olanlara yönelik kredi veren bankalar ve nasıl kredi alacağınız hakkında araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda kredi sicili bozuk olanlara yönelik kredi veren bankalar ve nasıl kredi çekecekleri hususunda bilgi vermeye çalışacağız.

Kredi Sicili Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Çeker?

Kredi Sicili Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Çeker?

Sicili Bozuk Olana Kredi Nasıl Çekilir?

Geçmiş yıllara nazaran günümüzde bankaların kredi sicili bozuk olanlara yönelik olarak kredi verdiğini bilmekteyiz. Burada dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar yer almaktadır. Sizlerde bu püf noktalara dikkat ederek kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir ve olumlu olarak sonuçlandırabilirsiniz. Sizler için kredi sicili bozuk olanlara yönelik kredi veren bankalar ve dikkat etmeniz gereken püf noktaları listeledik.

Kredi Kartı Başvurusu Neden Reddedilir?

Kredi Sicili Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Çeker?

Birçok bankanın müşteri sayısını artırmak amacıyla kredi notu ve kredi sicili kötü olanlara yönelik olarak kredi sağladığını bilmekteyiz. Fakat bu noktada da belirli şartları göz önünde bulundurmaktadır. Bu şartların başında ise, gelir durumunuz gelmektedir. Gelir durumu iyi olan birçok kişi kredi sicili bozuk olsa da, bankalara müracaat ettiğinde başvuruları olumlu olarak sonuçlanmaktadır. Bunun yanı sıra bankalar belirli şartların yerine getirilmesini de talep etmektedir. Kredi sicili bozuk olanlara yönelik sunulan en önemli şart ise kefil şartıdır.

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Sicili Bozuk Olana Yönelik Kredi Veren Bankalar

Kredi siciliniz bozuk olsa da, bazı bankaların kredi notu ve kredi sicili kötü olanlara yönelik olarak kredi sağladığını bilmekteyiz. Bu bankalara baktığımızda ING Bank, DenizBank, Akbank, TEB, Garanti Bankası, Finansbank, Yapı Kredi Bankası ve Vakıf Bankasının kredi sicili bozuk olanlara yönelik olarak kredi sağladığını bilmekteyiz. Yazımızda belirttiğimiz üzere kredi sicili bozuk olanlara yönelik olarak değerlendirme yapılırken başlıca kefil ve gelir durumu gözetilmektedir. Sizlerde kefil sağlamış ve gelir durumunuzu belgelendirmişseniz krediye başvurabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sicili bozuk olana kredi veriyor mu?

Ancak Ziraat Bankasısicili bozuk olanlara her zaman kredi vermemektedir. Pandemi kredisi olarak da bilinen bu kredinin yanı sıra Ziraat Bankası‘ndan teminat karşılığında, ipotek karşılığında veya kefil göstererek de kredi çekebilirsiniz.

Kredi notu kaç olanlar kredi çekebilir?

KKB (Kredi Kayıt Bürosu) verileri günümüzde tüm bankalar tarafından “ortak sistem” olarak kullanılmaktadır. Bir kişi bankaya kredi başvurusu yaptığında, banka kredi değerlendirmesinin ilk adımını kişinin kredi notu sorgulamasını yaparak tamamlar. Eğer bir kişinin kredi notu 1100 altı seviyedeyse, bankalar kolay kolay kredi vermezler. Eğer 1.100 ve üzerinde bir kredi notunuz varsa kredinin onaylanması için bankanın diğer kredi değerlendirme kriterlerinden de geçmeniz gerekmektedir.

Kredi notu seviyeleri
En Riskli Orta Riskli Az Riskli

İyi

Çok İyi
1 – 699 700 – 1099 1100 – 1499 1500 – 1699 1700 – 1900

2021 Yılında Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

 • Akbank
 • Fibabanka
 • Burgan Bank
 • Yapı Kredi
 • Odeabank
 • İş Bankası
 • Aktif Bank
 • Alternatifbank
 • CEPTETEB
 • N Kolay Kredi
 • Enpara.com
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • Albaraka Tür
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası

Yukarıda yer alan bankalardan daha kolay yoldan internetten kredi başvurusu yaparak kredi kullanabilmeniz mümkündür. Bankalara olan borçlarını zamanında ödeyemeyen kişiler bankalar tarafından sicili bozuk müşteri olarak kabul edilir. Artık tüm bankaların sistemi birbirlerine bağlantılı olduğundan dolayı bir bankada olan borçlarınızı, diğer bir banka da görebilmektedir. Bundan dolayı bir  bankadan sicilinizi bozduysanız diğer bankalar da bu durumu görüntüleyebilirler. Sicili bozuk olanların kredi çekebilmesi için pek çok yol bulunmaktadır. Bu yolların başında belli dönemlerde bankaların uyguladığı kampanyaları takip etmektir. Belli dönemlerde sicili bozuk olana, avukatlık olana, kredi notu düşük olanlara özel olarak bankalar “destek kredisi” vermektedir.

Sicili Bozuk Olanlara Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olanlara faizsiz kredi veren bankalar ise aşağıda yer almaktadır. Katılım Bankaları ise, uygun kar payı oranları ile ihtiyaç kredisi vermektedir. Ancak, eğer ki daha önce kara listeye girmişseniz, bu durumda sicili bozuklara kredi veren katılım bankaları da başvurularınızı onaylamayacaktır. Eğer yeni bir iş kurmak için faizsiz olarak kredi arıyorsanız, Kosgeb ve TKDK gibi devlet kurumlarına başvuru yapabilir, faizsiz iş kurma kredilerinden siz de yararlanabilirsiniz. İşte sicili bozuk olana faizsiz kredi veren banka ve kurumlar:

 • Türkiye Finans
 • Kuveyt Türk
 • Ziraat Katılım
 • Vakıf Katılım
 • KOSGEB
 • TKDK.

İcralık Olan Kişiler Kredi Alabilir mi?

Kredi kartının borcunu ödeyemeyenler bankalar tarafından ilk olarak uyarı alırlar.

 • Bu uyarılara rağmen borçlarını ödemeyen kişilere yasal takip süreci başlatılmaktadır.
 • Borç sahibi yada kefilin yasal takip işleminde borcun tahsili için avukata başvuru yapılır ve artık borçlunun ödemeleri ile avukat ilgilenmektedir.
 • İcra takibine düşerseniz ve borcunuzu ödemezseniz takip işlemleri başlar.
 • İcralık olan kişilerin bu durumları bankalar tarafından açıkça görülmektedir.
 • Kredilerinden dolayı icralık ve avukatlık olanlara bankalar kredi vermezler.
 • Borcundan dolayı bankanın yasal takibine düşen ve icralık olan kişilerin yapması gereken, ilk işlem mutlaka mevcut borçlarının bulunduğu bankalara müracaat etmesidir.
 • Borcunuzun yapılandırması için borç yapılandırma talebinde bulunmalısınız.
 • Borcunuzu belirlenen vadelerde günü gününe ödeme yaparak borcunuzu kapatmalısınız.
 • Bankaya olan kredi ve kredi kartı borcunuzu bankanın belirlediği vadeler ile taksitlendirerek düzenli ödeme ile borcunuzdan kurtulabilirsiniz.
 • İcralık olanlar, borçlarını ödeyerek dosyayı kapatabilir ve kara listeden çıkarak başvuru yapabilir ve olumlu dönüş alabilirler.

Ziraat Bankası Sicil Affı Kredisi

Ziraat Bankası sicil affı kredisi için ilk tercih edilebilecek bankalardan biri ve diğer bankalara göre daha küçük faiz oranları müşterilere kredi desteği veriyor. İcralık borçlarınızı duruyorsa ve bankaya giderek kredi başvurusu yaparsanız olumsuz yanıt alacaksınız. 5000 TL ve 20000 TL arasında verilen bu kredilerde Ziraat Bankası, ilk kredi taksit ödemesinde sizlere 3 ay erteleme yapma imkanı da sunmaktadır.

Ziraat Bankası veya diğer kamu bankaları olan Vakıfbank ve Halkbank da aynı politikalara göre çalışıyor. Halkbank ve Vakıfbank şubelerine gidip kredi başvurunuzu kimlik ve gelir belgeniz ile yapabileceksiniz. Kamu bankalarından özellikle emekli olan kişilerin altını çizmek istiyoruz ki, emekli olan kişilerin kredi başvurusu yapacakları zaman 20000 TL üzerinde de onay olabileceklerini söyleyebiliriz.

HalkBank Sicil Affı Kredisi

Halkbank sicil affı kredisi aynı şekilde Ziraat Bankası gibi iki kamu bankasının yaptığı kampanya ile sicili bozuklar da kredi kartı alabilecekler. Fakat Kartların alınabilmesi için bazı koşulların sağlanması talep edilmektedir. Kartları kullanmak isteyen müşterilerin sağlaması gereken ilk koşul, kartı almak istedikleri bankaya maaşlarını taşımalarıdır. Bu iki bankadan birinden maaşların alınmadığı takdirde kartların alınması söz konusu olmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir