Para Birimleri

Güney Kore Wonu Nedir?

Güney Kore Wonu Kore Cumhuriyeti’nin para birimidir  daha çok Güney Kore olarak bilinir. Kazanılan, 100 jeona bölünmüş ondalık para birimidir. Jeon artık sıradan, günlük işlemler için kullanılmamaktadır. Pratik amaçlar için, en düşük mezhep kullanımda Güney Kore para birimi 1 won. Güney… Daha fazlasını oku »Güney Kore Wonu Nedir?

Kuveyt Asgari Ücret Ne Kadar?

Kuveyt asgari ücret, hükümet tarafından zorunlu tutulan bir asgari ücrete sahiptir ve Kuveyt’te hiçbir işçiye bu zorunlu asgari ücret oranından daha az ödeme yapılamaz. Kuveyt’te Asgari Ücreti ödemeyen işverenler Kuveyt hükümeti tarafından cezalandırılabilir. Ortadoğu’nun zengin ülkelerindeki gibi Kuveyt’te de resmi… Daha fazlasını oku »Kuveyt Asgari Ücret Ne Kadar?

Kore Para Birimi Nedir? Kore Parası

Kore para birimi merak mı ediyorsunuz ? Güney Kore para birimi hakkında bilmeniz gereken her şeyi vereceğiz.  Geçtiğimiz on yıllarda, Güney Kore’nin Asya’daki en güçlü ekonomilerden birine dönüştüğünü gördük. Güney Kore ekonomisinin ve Kore para biriminin, ülkenin geçmişte yaşadıklarından sonra çok geliştiğini bilmek büyüleyici. Güney Kore para… Daha fazlasını oku »Kore Para Birimi Nedir? Kore Parası