Papara Nedir, Papara Ne İşe Yarar?

Papara nedir, Papara ne işe yarar, Papara kuruluşu hangi ülkeye ait veya hangi bankanın, Papara güvenilir mi gibi soruların cevaplarını başlık başlık inceliyoruz.

Papara, son yıllarda para transferi, fatura ödeme ve akla gelebilecek tüm finansal işlemlerin, anında ücretsiz oluşturulabilen hesap ile yapılabilmesini sağlayan finans uygulamasıdır. Papara ile birlikte para gönderip, para alabilir ve bütün bu işlemleri oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Papara Nedir?

Papara nedir sorusu cevabı şöyle müşterilerine kısa süreler içerisinde ücretsiz sahip olabildikleri hesap ve kart hizmeti sunan dijital bir hesaptır. Papara, kıyaslama yaptığımız banka hizmetleri ile en büyük farkını hiçbir şekilde komisyon ücreti almamasıdır. Papara özellikle freelancer (sizde internetten para kazanmak istiyorsanız linke tıklayarak inceleyebilirsiniz) şekilde çalışanlar için büyük bir hizmet sunmaktadır. Bu sebepten ötürü de Papara 8.9 milyondan müşteriye sahiptir.

Paparanın Avantajlar

Paparanın size sağladığı avantajlar ise şöyle

 • EFT saati ile derdiniz kalmaz.
 • Hesabınızda göndermek istediğiniz tutar olduktan sonra haftanın her günü ve saati istediğiniz zaman istediğiniz kişinin IBAN adresine para gönderebilirsiniz.
 • Para yatır- Para çek ile işlemlerinizi anında ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz.

Papara Kart Limitleri

Papara kart limitleri kullanıcıdan kullanıcıya göre değişkenlik göstermektedir. Fark sebepleri ise yaş, onaylı kullanıcı olma gibi nedenlerdir.

Para gönderme limiti

 • Onaylı ve bankadan para yatırmış hesaplar için 300 adet
 • Sözleşmeli hesaplar için 300 adet

18 yaşın altındaysan diğer Papara kulllanıcılarına ve banka hesaplarına gönderebileceğin aylık transfer tutar limiti 1.250 TL’dir.

Kartla para gönderme limiti

Bireysel Ticari hesaplara, Papara hesabına kayıtlı banka/kredi kartıyla yapılan ödemelerde geçerlidir.

Aylık kartla para gönderme adet limiti hesap tipine göre değişmektedir.

 • Onaylı ve bankadan para yatırmış hesaplar için 50 adet
 • Sözleşmeli hesaplar için 50 adet

Aylık kartla para gönderme tutar limiti ise;

 • Onaylı ve bankadan para yatırmış hesaplar için 2.500 TL
 • Sözleşmeli hesaplar için 2.500 TL’dir.

Para Alma Limiti

Papara hesabına yatırabileceğin ve diğer kullanıcıların gönderebileceği toplam tutar limiti hesap tipine göre aşağıdaki gibi değişmektedir.

 • Onaysız Hesap sahibiysen aylık 1.250 TL
 • Onaylı Hesap sahibiysen aylık 50.000 TL
 • Onaylı ve bankadan para yatırmış hesaplar için 100.000 TL
 • Sözleşmeli Hesap sahibiysen aylık 500.000 TL

Aynı zamanda hesabına diğer kullanıcılardan gelebilecek işlem sayısı da hesap tipine göre değişmektedir. Bir hesaba bir ay içinde gelebilecek işlem limitleri:

 • Onaysız hesaplar için 15 adet
 • Onaylı  hesaplar için 30 adet, banka hesabından para yatırmış onaylı hesaplar için 300 adet
 • Sözleşmeli hesaplar için 30 adet,  banka hesabından para yatırmış sözleşmeli hesaplar için 300 adet
 • Ticari hesaplar için 300 adet

Papara Ne İşe Yarar?

Papara ne işe yarar başka diye düşünürsek dünyada veya internette güvenli bir şekilde alışveriş yapmanızı, para gönderip, para almanızı ve aynı zamanda bütçenizi yönetip, harcadıkça kazanmanızı sağlayan komisyonsuz bir finans uygulamasıdır. Papara zamanımızın en güvenilir diyebileceğimiz para alıp, para gönderme hizmetlerini sunan finans uygulamaları arasında yer almaktadır.

Papara Nedir, Papara Ne İşe Yarar?

Papara ücretsiz para transferi, harcadıkça nakit kazanma, bütçe yöntemi ve fatura ödeme gibi hizmetlerle beraber ek avantajlar sunmaktadır. Fatura ödemelerinizi Papara üzerinden ödediğiniz zaman %5-10 gibi geri ödemeler yapabiliyor ya da Spotify, Netflix gibi uygulamaları yarı fiyatına ödeyebilirsiniz.

Papara Nasıl Kullanılır?

Papara nedir sorusuna cevap bulduysak Papara nasıl kullanılır sorusuna cevap bulalım. Papara nasıl kullanılır? Öncelikle bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Hesap oluşturmanız için aşağıya linklerini bırakacağız. Papara kullanabilmek için verdiğimiz adresten normal bir üyelik oluşturarak başlayabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz noktalar ise bilgilerinizin doğru olması gerektiği vereceğiniz mail adresi, telefon gibi bilgilere ulaşım sağlamanız gerekmektedir.

Papara Kredi Kartı mı?

Papara kredi kartı mı? Hayır. Papara bir kredi kartı gibi borçlandırılıp gününde ödeme tarzında bir sisteme sahip değildir. Temassız ödeme yapılabilen bir ön ödemeli karttır ve Papara tarafından sağlanan tüm kartlar gibi sadece Papara hesabında bulunan bakiyeyi kullanır.

Papara Güvenilir mi?

Papara güvenilirliğini Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından işlem yapmasına izin verilmiş ve onaylanmıştır. Vereceğim (https://www.bddk.org.tr/Mevzuat/DokumanGetir/310) linkten de inceleyebileceğiniz anlaşmalı bir markadır. Bu sebepten ötürü de tüm bankalar ile güvenli bir şekilde anlaşma yapılmıştır.

Papara Kimin Bankası?

Papara kimin bankası diye aklınıza bir soru gelmiş olabilir Papara bir banka markası değildir, Papara bir dijital hesaptır. Papara’nın anlaşmalı olduğu bankalar şu şekildedir;

 • QNB Finansbank
 • Garanti BBVA
 • Yapı Kredi Bankası
 • Vakıfbank
 • Akbank
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Ziraat Bankası
 • İş Bankası

Papara Vergi Kesiyor mu?

Papara vergi konusunda ise şöyle diyor “Her ay toplam 500 TL olmak üzere ayda 5 kere yurt içi tüm ATM’lerden Papara Card ile para çekmek ücretsizdir. 500 TL üzerindeki işlemlerinde işlem ücreti Papara hesabından tahsil edilir. Tüm vergiler dahildir. 5 işleme kadar 500 TL her zaman ücretsizdir.”

Papara Kart Hangi Bankanın?

Papara bir banka markası değildir, Papara bir dijital hesaptır.

Papara sitesi güvenilir mi?

Papara güvenilirliğini Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından işlem yapmasına izin verilmiş ve onaylanmıştır.

Papara hangi ülkenin?

Papara herhangi bir ülkenin kuruluşu değil FinTech alanında faaliyet gösteren Türkiye merkezli bir elektronik para kuruluşudur. Marka yani Papara 2016’nın Nisan ayında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan yetkili lisans alarak aynı yılın Ağustos ayında faaliyetlerine başlamıştır.

Papara nedir ne için kullanılır?

Papara, müşterilerine online 7/24 alışveriş, ödeme, döviz alıp satma ve para transferi gibi bir çok işlemi sağlayan bir dijital cüzdandır. Papara MasterCard altyapısı ile hizmete sunduğu Papara Card ile fiziksel alışveriş ve banka ATM’lerinden işlem yapma olanağı sağlar.

Papara yasal mıdır?

Papara yasal mı sorusu resmi kaynaklara dayanarak evet yasaldır. Papara BDDK onaylı olduğu için kesinlikle yasaldır.
 1. https://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/connect/TR/TCMB+TR/Main+Menu/Temel+Faaliyetler/Odeme+Hizmetleri/Elektronik+Para+Kuruluslari
 2. https://www.bddk.org.tr/Mevzuat/DokumanGetir/310

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir