Kadın Girişimci Kredisi, Girişimci Destekleri

Kadın Girişimci Kredisi adı altında bir çok girişimci destekleri paketleri bulunmaktadır. Bunlardan ilki HalkBank’ın Kadın Girişimci Kredisi. HalkBank Kadın Girişimci destek paketini inceleyelim.

HalkBank Kadın Girişimci Kredisi

Kadın girişimci kredisi Ekonomik gelişmede, istihdamı arttırmada ve sürekli üretim ile satış organizasyonunda önemli rol üstlenen Kadın Girişimcilere, Halkbank’tan tam destek!

Bir iş fikrine dayalı olarak ilk defa iş kuracak ya da işini kurmuş olan Kadın Girişimcilerin finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması, cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi amacıyla “Kadın Girişimci Kredisi” oluşturulmuştur.

Sosyal Girişimcilik Nedir, Kimdir ve Avantajları

Kadın Girişimci Kredisi, Girişimci Destekleri

İş Bankası Kadın Girişimci Kredisi

İş Bankası, kadınların ekonomiye katılımını destekliyor ve ekonomik ve toplumsal kalkınmanın sürdürülebilmesinde önemli bir dinamik olan kadın girişimcilere destek sağlayarak, ihtiyaç duydukları finansal çözümleri sunuyor. Kadın Girişimcilere yönelik olarak “sadece işleriyle ilgili finansal çözüm ortağı olarak değil, yaşamlarının her alanında yol arkadaşı olma” vizyonuyla çıktığı bu yolda kadın girişimcilerin vizyonlarını genişletecek eğitim projeleri ve seminerler yoluyla da işlerini büyütüp daha da ileriye taşımalarına destek veriyor.

​​İş Bankası işini büyütmek, daha da ileriye taşımak isteyen  gerçek kişi kadın tacirlere, %51 hissesi kadın ortağa ait firmalara ya da üst düzey yönetici pozisyonlarından en az bir tanesi kadın yöneticiden oluşan ve en az %20 kadın ortaklığı bulunan kadın işletmelere işleriyle ilgili her türlü ihtiyaçları için finansman desteği sağlıyor.

Kadın Girişimcilerin ihracatta daha fazla yer almalarını sağlamak amacıyla Türk Eximbank ile İş Bankası arasında kadın girişimci ihracatçılara yönelik “Kadın Girişimci İhracat Destek Kredisi” protokolü bulunmaktadır.

Protokol ile kadın girişimcilerimize toplam 100 Milyon TL ve 200 Milyon USD tutarında kaynak aktarılacak. Protokol kapsamında;

•%50’den fazla ortaklık payı kadın girişimcilere ait olan ihracatçılara Sevk Öncesi İhracat Kredisi kullandırılabilecektir.
•Her bir kadın girişimciye kullandırılabilecek kredi tutarı azami 100.000 TL ve 500.000 EUR/USD’dir.
•TL ve YP kredilerin azami vadesi 360 gündür.
•YP kredilerde 25 baz puan faiz indirimi sağlanmaktadır.

İş Bankası desteği ile faiz indiriminden faydalanarak firmanızı yurt dışına açın.

Başvuru için Şubelerimize bekleriz.

Kredi talepleri için son karar İş Bankası tarafından verilecektir. İş Bankası, kredi talebini reddetme ya da gerekli gördüğü takdirde farklı şartlarda kredi tahsis etme ve teminat talep etme hakkına sahiptir.

Bireysel Kredi

İş Bankası, ekadinlar.com’da mağaza açmak isteyen ya da mağazası olan tüm kadın girişimcilere  uygun faiz oranı ve koşullarda bireysel kredi imkanı sunuyor.

Kredi talepleriniz  ve detaylı bilgi için en yakın Şubemize bekliyoruz.

Kredi talepleri için son karar İş Bankası tarafından verilecektir. İş Bankası, kredi talebini reddetme ya da gerekli gördüğü takdirde farklı şartlarda kredi tahsis etme ve teminat talep etme hakkına sahiptir.

Kadın Girişimci Kredisi Kampanyası

İş Bankası işini büyütmek ve daha da ileriye taşımak isteyen halihazırda ticari faaliyeti olan kadın girişimcilere uygun faiz ve ödeme koşullarıyla ticari kredi imkanı sunuyor.

ekadinlar.com platformuna üye olan Kadın Girişimciler, uygun faiz oranlarıyla, 36 ay vadeye kadar, 500.000TL limitli  ticari kredi olan kadın girişimci kredi kampanyası imkanından yararlanabilirler.

Garanti BBVA Kadın Girişimci

Garanti BBVA olarak uzun yıllardır, sürdürülebilir ekonomik kalkınma ve toplumsal gelişim için kadınların ekonomiye daha çok ve aktif katılımının önemini biliyor, her fırsatta bunun altını çiziyoruz. Çıktığımız bu yolda, kadın girişimcilere yönelik faaliyetlerimizi 14 yıldır “finansman sağlama”, “cesaretlendirme”, “eğitim” ve “yeni pazarlara açılma” olarak 4 temel başlıkta ele alıyoruz.Kadın girişimcilere özel ilk finansman desteğini 2006 yılında “Kadın Girişimci Destek Kredisi” ile vermeye başladık.Bunun yanı sıra, Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni (WEPs) imzalayan Türkiye’den ilk banka olduk. Cesaretlendirme tarafında ise 14 yıl önce, kadın girişimcilerin seslerini duyurmak ve kendileri gibi diğer girişimcilere ilham olmalarına destek sağlamak için KAGİDER ve Ekonomist Dergisi ile birlikte Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nı başlattık. Eğitim desteği altında ise 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ile “Kadın Girişimci Yönetici Okulu” programını hayata geçirdik. Bununla birlikte, “yeni pazar ve müşteri bulma tarafını güçlendirmek için ne yapabiliriz?” düşüncesinden hareketle de yine “Girişimci Kadın Buluşmaları”nı düzenlemeye başladık. Girişimcilik ekosistemi içerisinde etkin rol oynayan bir paydaş olarak daha çok kadına, ihtiyaç duydukları alanlarda kapsamlı ve sürdürülebilir destekler sağlamaya devam edeceğiz.

Garanti BBVA

Kadın Girişimcilere KOSGEB Ne Kadar Hibe Veriyor?

Kadın girişimcilere KOSGEB bütün yeni iş yeri kuracak olan girişimciler için bir destek programı oluşturdu. Bu destek programının adı daha önceleri ”Girişimcilik Destek Programı” olarak da bilinmektedir. Şu an için bu programın adı ”Girişimciliği Geliştirme Destek Programı” olarak yer almaktadır. Program genel olarak yeni işletme kuracaklara hibe vermek adına kurulmuştur. Program kendi için de 2 destek programına ayrılmaktadır. Doğal olarak yeni iş yeri kuracak kadınlar için de vereceği hibe miktarı da yine 2 şekilde verilmektedir. Bu alt programın isimleri ise şunlardır.

  1. Geleneksel Girişimci Desteği => 65.000 TL
  2. İleri Girişimci Desteği => 65.000 TL + 270.000 TL

Kadın girişimciler bu her iki programdan diğer girişimcilere göre en az 10.000 TL daha avantajlı bir şekilde yararlanarak iş yeri kurabilmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir