Fast ile Para Gönderme Bütün Bankalar

Fast ile para gönderme artık bütün bankalarda aktfileşti. Fast ile para gönderme 7 gün 24 saat para gönderimi sağlayabilirsiniz. Fast ile para göndermek bankadan bankaya değişmekle beraber ücretleri değişiklik göstermektedir. Bazı bankalarda fast ile para gönderme ücretsizken diğer bankalarda 1 Türk Lirası olabiliyor.
Şimdi bütün bankalarda fast ile para gönderme işlemleri nasıl yapılır onları göstereceğiz.

Fast ile Para Gönderme Ücretli mi?

Fast ile para göndermek bankadan bankaya değişmekle beraber ücretleri değişiklik göstermektedir. Bazı bankalarda fast ile para gönderme ücretsizken diğer bankalarda 1 Türk Lirası olabiliyor.

FAST’in EFT’den farkı nedir?

Fast’in EFT’den farkı nedir neden fast kullanmalıyız? EFT sisteminde paranın gönderildiği hesaba geçmesi için süre taahhüdü yoktur, gönderen ve alıcı bankaya, teknolojik altyapıya, işlem tutarı gibi faktörlere bağlı olarak işlem süresi uzayabilmektedir. FAST altyapısında ise bu süreler saniyelere düşmekte, en fazla 25 saniye içerisinde tamamlanmayan işlemler iptal edilmektedir. Ayrıca başarılı ve başarısız transferlere ilişkin taraflar anlık olarak bilgilendirilmektedir.

Ziraat Bankası FAST ile Para Gönderme

Kolay Adres ve QR Kod ile Anlık Transfer FAST

Anlık Transfer (FAST) ile IBAN numarasına ihtiyaç duymadan Kolay Adrese (Cep Telefonu No, E-posta Adresi, T.C. Kimlik No, Pasaport No, Vergi No) ya da QR Koduna 7/24 para transferi yapabilirsiniz. Kolay Adres tanımınızı İnternet Şubesinden, Mobil Şubesinden ya da şubelerimizden IBAN kodunuz ile adresinizi eşleştirerek yapabilirsiniz.

QR Kod eşleştirmenizi ise Katılım Mobil uygulamamızdan yaparak para gönderimi için kolayca paylaşabilirsiniz. Anlık Transfer (FAST) işlemleri ne kadar sürede alıcı bankaya ulaşır? Anlık Transfer (FAST) işlemleri anında karşı bankaya ulaşır.

Kolay Adres Nedir?

T.C. Merkez Bankası tarafından geliştirilen Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) sistemi IBAN yerine Cep Telefonu No, E-posta Adresi, T.C. Kimlik No, Pasaport No, Vergi No bilgilerine 7/24 transfer imkânı veren bir hizmettir.

Kolay Adres Nasıl Tanımlanır?

Katılım Mobil ve İnternet Şubesi; Para Transferleri\Kolay Adreslerim sayfasından ya da şubelerimizden Kolay Adres tanımınızı yapabilirsiniz.

Fast için QR Kod Nasıl Tanımlanır?

Katılım Mobil uygulaması, QR İşlemleri menüsü altındaki QR Kodu Oluştur ekranından FAST için QR kodu oluşturabilirsiniz.

Ziraat Bankası FAST Ücreti

Ziraat Bankası FAST ücreti alınmamaktadır. Hiçbir şekilde Fast ücreti yoktur.

Ziraat Bankası FAST Limiti

Anlık Transfer (FAST) işlemlerinde limit Merkez Bankası tarafından belirlenmiş olup işlem başına tüm bankalar için 2.000 Türk Lirası’dır.

Ziraat Bankası Fast ile Para Gönderme

Garanti Bankası FAST ile Para Gönderme

Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) sisteminin yanı sıra EFT ve Havale para transferi işlemlerinde, IBAN’ın yerine cep telefonu, e-posta, kimlik, vergi ve pasaport numarası bilgilerini eşleştirmeyi sağlayan sistemdir.

Garanti Bankası FAST ile Para Gönderme

Kolay Adres Tanımı ile birlikte Garanti BBVA Mobil kullanıcısı bireysel müşterilerimiz cep telefonu, e-posta, kimlik, vergi ve pasaport numarası bilgilerini, tüzel müşterilerimiz ise cep telefonu, e-posta ve vergi kimlik numaralarını IBAN ile eşleştirerek FAST işlemlerini 7 gün 24 saat gerçekleşebilecektir.

Kolay Adres Tanımlama Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Mobil ile Kolay Adres tanımlamanızı yapmak çok kolay!

 • Hemen Garanti BBVA Mobil’e girin.
 • Hesap ve Kart bölümünü açın.
 • Hesaplar adımına dokunarak Vadesiz Hesap detayınızdan Kolay Adres Tanımlamanızı kolayca yapın*.

Kolay Adres ile Para Transferi Nasıl Yapılır?

 • Garanti BBVA Mobil’den İşlemler menüsüne girin.
 • Para Transferleri altında yer alan Kolay Adrese Transfer seçeneğine dokunun.
 • Para göndermek istediğiniz kişinin cep telefonu, kimlik numarası gibi bilgilerinden hangisi Kolay Adres olarak tanımlıysa seçin.
 • Kolay Adres ve tutar bilgilerini girerek işleminizi onaylayın.

*Tanımlanan her bir bilgi tek bir IBAN numarasıyla eşleşmektedir. Aynı bilgi farklı bankalardaki IBAN’lar için kullanılmak istenirse, Kolay Adres’te son tanımlama yapılan bankanın IBAN bilgisi geçerli olacaktır.

Yapmış olduğunuz tanımlamaları ise Kolay Adres Tanımlama ekranında listeleyebilir ve güncelleyebilirsiniz.

HalkBank FAST ile Para Gönderme

ürkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Ödeme Sistemleri kapsamında geliştirilen FAST, para transferinin uçtan uca saniyeler içinde ve kolay bir şekilde yapılmasını sağlayan sistemdir. EFT işlemlerinden farklı olarak 7 X 24 esasına göre çalışmaktadır ve transfer maksimum 25 saniyede tamamlanmakta ve alıcı ile göndericiye bildirim yapılmaktadır. Siz de Dijital kanallarımızdan FAST ile para transferlerinizi IBAN veya Kolay Adresiniz ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

HalkBank FAST ile Para Gönderme

HalkBank FAST Nasıl Yapılır?

 • Halkbank Mobil’e giriş yaptıktan sonra Para Transferleri > FAST adımlarını izleyerek
 • Halkbank İnternet Şubesi’ne giriş yaptıktan sonra Para Transferi > EFT > FAST adımlarını izleyerek
 • Dilerseniz IBAN ile FAST seçeneğinden, dilerseniz de Kolay Adres ile FAST seçeneğinde para transferinizi saniyeler içinde gerçekleştirebilirsiniz.

VakıfBank FAST ile Para Gönderme

VakıfBank’ta Bankalar arası 7/24 para transferi gerçekleştirilmesi için hizmet verecek FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) anlık ödeme uygulaması 08.01.2021 tarihinde başlamıştır.

FAST Nasıl Yapılır?

VakıfBank Mobil Bankacılığa giriş yaptıktan sonra FAST Anlık Ödeme işlemleri; Para Gönderme -> Anlık Ödeme Gönder (FAST) işlem adımlarını izleyerek veya mesai saatleri içerisinde şubelerimize başvurarak para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Çağrı Merkezi aracılığıyla ise 7/24 olarak anlık para transferi gerçekleştirebilirsiniz.

VakıfBank FAST ile Para Gönderme

 • Fast Anlık Para Transferi ile ne kadar ödeme yapılmaktadır?

FAST anlık ödemede işlem limiti mevcut olup, limit tutarı TCMB tarafından belirlenmektedir.

 • Fast Anlık Para Transferi işlemleri sadece IBAN’a mı yapılmaktadır ?

FAST Anlık ödeme gönderirken alıcı müşterinin Kolay Adresini (KOLAS) (cep telefon numarası, e-posta adresi, T.C. Kimlik Numarası ya da Vergi Kimlik Numarası vb.) kullanabileceği gibi sistem üzerinden IBAN bilgisi ile de işlem yapabilirsiniz.

FAST Anlık ödeme alırken, gönderici müşteri ile IBAN bilgilerini paylaşabileceği gibi Bankamızda kayıtlı Kolay Adres bilgisini de (cep telefon numarası, e-posta adresi, T.C. Kimlik Numarası ya da Vergi Kimlik Numarası vb.) paylaşabilirsiniz.

QNB FinansBank FAST ile Para Gönderme

QNB FinansBank FAST ile Para Gönderme

 • Kolay Adres’e para transferi yapma özelliği QNB Mobil ve İnternet Şubesi üzerinden başladı. Kolay Adres bilgilerinizi hesaplarınız ile eşleştirebilir, IBAN numarası yerine tanımlı Kolay Adres bilginizi gönderici kişiyle paylaşarak para alma işleminizi kolayca tamamlayabilirsiniz.
 • Kolay Adres bilgileriyle para transferlerinizi dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz. FAST transfer ücret tarifesi EFT’de olduğu gibi TCMB tarafından belirlenmekte olup, 2,000 TL’ye kadar olan para transferleri 7/24 gerçekleştirilmektedir.
 • Kolay Adres tanımı için “Cep Telefonu Numarası”, “T.C. Kimlik Numarası (TCKN)”, “Vergi Kimlik Numarası (VKN)”, “Yabancı Kimlik Numarası (YKN)” bilgilerinizi QNB Finansbank hesapları ile eşleştirebilirsiniz.
 • Kolay Adres olarak kullanılacak bilgilerden her biri yalnızca bir hesap (IBAN) ile eşleştirilebilir.
 • Farklı Kolay Adresler aynı hesap numarasına bağlanabilir. (Örnek: Hem T.C. kimlik numarası, hem de telefon numarası aynı hesaba bağlanabilir)
 • Diğer kurumlardaki eşleştirmeler de dahil olmak üzere en fazla beş (5) adet Kolay Adres’e sahip olunabilir. (Örnek: 4 Telefon numarası, 1 T.C. kimlik numarası)
 • Farklı Kolay Adres bilgileri farklı hesaplar ile eşleştirilebilir.
 • Kolay Adres verisi BKM (Bankalararası Kart Merkezi) veritabanında saklanır ve IBAN numarasına eşdeğer niteliktedir.
 • Kolay Adres Bilgisi olarak seçeceğiniz verileriniz yalnızca kullanım koşullarında belirtilen amaçlar için kullanılacaktır.
 • Kolay Adresleme Sistemi kapsamında, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili aydınlatma metnine buradan ulaşabilirsiniz.

İş Bankası FAST ile Para Gönderme

FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi), TCMB’nin sunduğu anlık para transferine yönelik yeni bir bankalar arası ödeme sistemidir.

İş Bankası FAST ile Para Gönderme

İnternet Şubesi veya İşCep’ten FAST menüsü ile, farklı bankalardaki alıcılara TCMB’nin belirlediği işlem limitleri dahilinde, saniyeler içinde 7/24 para gönderebilir ve kendi hesaplarınıza para alabilirsiniz.
Para Aktarma > FAST 7/24 Para Transferi menüsünden, diğer bankalardaki para aktaracağınız kişilerin Kolay Adreslerine dilediğiniz an rahatça para transferi yapabilirsiniz.
Dilerseniz cep telefon numarası, e-posta adresi, T.C. kimlik numarası, vergi kimlik numarası, yabancı kimlik numarası bilgilerinizi Bankamız nezdindeki hesabınıza tanımlayabilir, bu bilgileriniz ile 7/24 kolayca para alabilirsiniz.

FAST Nasıl Tanımlanır?

FAST ile para transferinizi aşağıda yer alan adımları izleyerek yapabilirsiniz;
 • İşCep’ten Para Aktarma –> FAST 7/24 Para Transferi
 • İnternet Şubesi’nden Para Aktarma –> FAST

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir