Evde Hediyelik Sabun Paketleme

Evde sabun paketleme gelir elde etmek isteyenlerin aklına gelen fikirlerden biridir. Bu işlemler ek gelir olarak evinde otururken iş yapmak isteyen ev hanımları ve geliri yeterli olmayan kişiler tarafından en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır.

Özel üretim ile yapılmış olan sabunların firmalar tarafından kişilere gönderilmesi ile beraber kullanılacak olan bütün malzemeler kişilere iletilmektedir. Teslim alan kişiler ise bu ürünlerin özenli bir şekilde paketlenmesi ve hediyelik olarak son halini almasını sağlamakta görev almaktadırlar. Bazı üreticiler kalıp halinde gönderilmiş olan sabunların istenilen ölçüde istenilen şekillerde paketlenmesini talep etmektedir. Bu durum firmadan firmaya değişiklik göstermektedir.

Bir diğer iş imkanı olan Evde Paketleme İşi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Evde Hediyelik Sabun Paketleme

Evde Hediyelik Sabun Paketleme İşlemi Kazancı

Evde hediyelik sabun paketleme son zamanlarda ev kadınları iççin en büyük gelir kapısı olarak bilinmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi ise tercih edilmekte olan işlemlerin basit bir şekilde ilerletiliyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Firmaların sunmuş oldukları tekliflere göre kazanç miktarı değişmektedir. Bununla beraber ise yapılan iş miktarına göre değişiklik göstermektedir. Tercih edilecek olan firmanın sunmakta olduğu paketleme başına 1 TL veya 2 TL gibi rakamlar ile aylık olarak kazanç elde edilmesi mümkündür. Kazançların genellikle ürünlerin gönderilmesinden sonra alınmakta olduğu bilinmektedir.

Evde Sabun Paketleme İşi İletişimi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde hediyelik sabun paketleme işi için dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunmaktadır. Bu işi bulmak isteyen kişilerin Facebook, Instagram ve internet üzerinden telefon numaralarına kolaylıkla ulaşması mümkündür. Ancak bu telefon numaralarının gerçekliği hakkında yoğun bir araştırmanın yapılması gerektiği unutulmaması gerekmektedir. Dolandırıcı olabilecek olan ve güvenilir olmayan firmalar ile çalışmalar sürdürülmemesi gerekir. Bunlar şu şekildedir:

  • Paketleme işi için öncelikli olarak İŞ-KUR üzerinden başvuruların yapılması gerekmektedir. www.iskur.gov.tr
  • İnternet üzerinden verilen ilanların dikkatli olarak incelenmesi gerekmektedir.
  • Başvuru yapılırken talep edilen ücretlendirmeleri gönderilmemesi gerekmektedir. Birçok kişi kargo ücreti veya komisyon adı altında ücret talep ederek karşılık hizmeti vermemektedir. Bu durumda dikkatli olunması gereklidir.
  • Tercih edilecek olan firmaların şartları bilinmesi gereklidir.
  • Firmalar ile iş öncesi iletişime geçilmesi gerekmektedir.
  • Bu iletişim sürecinde işin ayrıntıları konuşulması gerekmektedir.
  • Talep edilen miktarların birim fiyatı hakkında bilgi alınması gerekmektedir.
  • Hazırlanmış olan içeriklerin ulaştırılması ve gönderilmesinde olası sorunlarda firmanın tutumunun bilinmesi gerekmektedir.
  • Tercih edilecek olan firma ile çalışmakta olan kişiler ile görüşülmesi gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir