Çevrimiçi Bilgi Ürünlerini Satarak Nasıl Para Kazanılır

Çevrimiçi bilgi ürünlerini satarak nasıl para kazanılır? Çevrimiçi bilgi ürünleri satmak ve tarihteki en hızlı büyüyen çevrimiçi iş trendlerinden birini kullanmakla ilgileniyor musunuz? Öyleyse, internette bilgi ürünleri yaratıp satarak çevrimiçi olarak nasıl para kazanabileceğinizi keşfetmeye hazır olun.

Bu makalede, dijital bilgi ürünleri için harika bir pazarı nasıl bulacağınızı, dijital bilgi ürününü nasıl oluşturacağınızı ve dijital bilgi ürünlerinizi nasıl pazarlayıp satabileceğinizi keşfedeceksiniz.

Çevrimiçi Bilgi Ürünlerini Satarak Nasıl Para Kazanılır?

Bilgi Ürünü Patlaması

İnternet 1990’ların sonlarında ana akım bir fenomen haline geldikten sonra, bildiğimiz gibi hayatı değiştirdi. İletişim, seyahat, müzik, hükümet… alışveriş. Evet, irili ufaklı perakendeciler, İnternet’i ülke çapında ve dünyanın her yerindeki müşterilere satış yapmanın bir yolu olarak benimsediler.

E-ticaret son on yılda katlanarak büyüdü ve yavaşlama belirtisi göstermiyor. Dünyadaki internet kullanıcılarının yüzde 40’ının, yani 1 milyardan fazla insanın en az bir kez çevrimiçi alışveriş yaptığını düşünün. Ve dünya çapında işletmeden tüketiciye çevrimiçi satışlar 2015’te 1,7 trilyon dolardı… ve bu 2016 sonunda 2,35 trilyon dolara yükseldi.

Amazon ve eBay gibi büyük e-perakendeciler ve Walmart gibi geleneksel perakendeciler, çevrimiçi iş modelini yürekten benimsediler. Ancak sektöre hakim olsalar bile, bu sizin gibi küçük operatörlere yer olmadığı anlamına gelmez.

İçerik editörlüğü yaparak para kazanmak ister misin? Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır (2021 için Ücretsiz Kılavuz)

Aslında, yalnız bir girişimci olarak çevrimiçi satış yapmak için daha iyi bir zaman olmamıştı. Gerçek bir mağazaya sahip olmaktansa, çevrimiçi bir işletmeyle para kazanmak çok daha kolaydır . Risk, yatırım ve harcanan zaman çok daha küçüktür.

Tüm bu e-ticaret faaliyeti ile birlikte, ürünler yaratmak ve satmak için yepyeni bir yol gelişti. Ve bir çevrimiçi işletmeyi yönetmenin en kolay, en uygun maliyetli ve çoğu zaman en karlı yolu olur. Bilgi ürünleri satmaktan bahsediyorum.

Bilgi Yayıncılık ve Pazarlama Sektörü

Özel olarak dijital yayıncılığa dalmadan önce, bir adım geriye gidelim ve bilgi pazarlaması ve bilgi yayıncılığı sektörüne bir bütün olarak bakalım.

Çevrimiçi bilgi ürünleri satmak nispeten yeni olsa da, endüstri değil. Bilgiyi, bilgiyi ve uzmanlığı satılabilir bir ürüne paketleme fikri uzun zamandır ortalıkta dolaşıyordu. Basılı yayıncılık ilk ortaya çıktığında insanlar “nasıl yapılır” kitapları yazacaklardı, ses kaset teknolojisi kullanıma sunulduğunda bilgilerini ses vb. şeklinde kaydedeceklerdi.

Bilgilendirici içerik oluşturma ve onu satabileceğiniz bir şey haline getirme fikri yeni değil, ancak bunu çevrimiçi yapabilme fikri bu sektöre daha fazla insanın erişimini sağladı ve fırsatı çok daha erişilebilir hale getirdi.

Dijital Bilgi Ürünleri Nelerdir?

Bir bilgi ürünü her türlü formatta olabilir, ancak özünde bunun gibi bir ürün tüketiciye faydalı tavsiyelerde bulunmalıdır. İsmine rağmen, insanlar sadece bilgi istemiyor. Hayatlarını daha iyi hale getirmek için ipuçları ve stratejiler isterler. Rehberlik istiyorlar. İster video, ister e-kitap , ister ses, ister web semineri , ister üyelik web sitesi olsun, en iyi bilgi ürünlerinin sağladığı şey budur …

Bu durumda, bir CD veya DVD veya basılı bir kitap teknik olarak bir bilgi ürünü olsa da, yalnızca elektronik olarak, genellikle indirme veya bazı güvenli üyelik web siteleri aracılığıyla teslim edilen ürünlere odaklanmak istediğimizi unutmayın. Örneğin, PDF formatında bir e-kitap, parola korumalı bir sitedeki bir video veya web sitenizden indirilen bir ses kaydı.

Bunun nedeni, müşterilerinizin bu sayede dünyanın her yerinden, gece veya gündüz istedikleri zaman ürün sipariş edebilmeleri ve siz işleme dahil olmadan ürünlerine anında sahip olmalarıdır. Sen uyurken paradır. Ve fiziksel olarak herhangi bir şey yazdırmadığınız veya göndermediğiniz için; neredeyse hiçbir maliyeti yoktur.

Elbette, müşteri hizmetleriyle ilgilenmeniz ve satışlara göz kulak olmanız gerekecek. Ancak siparişleri takip etmek ve göndermek zorunda kalmaktan çok daha az zahmetlidir.

Neden Dijital Bilgi Ürünlerini Çevrimiçi Satmalısınız?

Dijital bilgi ürünlerinin birkaç avantajı daha vardır.

 • Oluşturulmaları kolay ve ucuzdur. Zamanınız ve zihinsel enerjinizden başka hiçbir şey kullanmadan dijital bir bilgi ürünü yapabilirsiniz. Para açısından yatırımınız söz konusu olduğunda bu ücretsizdir. Sadece fikirlere ihtiyacın var. Sonra e-kitabınızı yazar, videonuzu çeker, sesinizi kaydeder , web seminerinizi yaratırsınız … ne yapmayı planlıyorsanız. Bu aynı zamanda, ürün istediğiniz kadar satmazsa, projeye hiç para yatırmadığınız anlamına gelir. Bu, fiziksel ürünler yaratma veya büyük miktarlarda envanter satın alma ve depolama taahhüdünde bulunmanız gerekmediğinden riskinizi ve finansal riskinizi azaltır.
 • Bunları saklamak neredeyse ücretsizdir. Bu ürünler dijital olduğu için, bir sunucuda, bilgisayarınızda (yedeğini aldığınızdan emin olun) veya bulutta yer alırlar. Fiziksel ürünlere sahip kişiler için, çevrimiçi stoksuz satış yapmıyorlarsa , büyük stoklar taşımaları gerekir. Bir deponuz varsa ve onu denetlemesi için bir sipariş karşılama evi veya başka bir sağlayıcı tuttuysanız, bu, tüm bu ürünü depolamak ve yönetmek için paraya mal olur. Ve bunu evde yapmayı aklından bile geçirme – çabucak bunalırsın. Ürünlerinizin temelde hiç yer kaplamadığı dijitale bağlı kalmak çok daha iyi. Bu ürünleri depolamak ve son kullanıcılarınıza ulaştırmak için çok miktarda video, ses ve dijital dosyayı çok düşük maliyetle çevrimiçi olarak depolayabilirsiniz.

Bu noktada endişeli olabilirsiniz. Müşterilere gönderilen dijital ürünleriniz varsa… onların kopyalarını arkadaşlarına göndermelerini veya kendi başlarına satmalarını ne engelleyebilir? Gerçekten hiçbir şey. Ancak müşterilerinizin yüzde 99,9’unun bunu yapmayacağından emin olabilirsiniz. Ve çoğunlukla bilgi pazarlamacıları, satışları yamyamlaştıran bu sorunla pek ilgilenmiyorlar.

Buna bakmanın bir başka yolu da, birisi ürünlerinizden birine para ödemeden erişmiş olsa bile, eşyalarınızı sevebilir ve diğer tüm ürünlerinizi, hizmetlerinizi vb. satın alan gerçek bir hayran olabilir.

Bilgi Ürünleri Avantajları

 • Başlaması kolay: Fiziksel ürünlerin satıldığı geleneksel bir iş modeliyle karşılaştırıldığında, envanteri yönetmeniz ve herhangi bir fiziksel ürünü depolamanız gerekmez. Herhangi bir personel kiralamanıza veya üreticiler, tedarikçiler, distribütörler, nakliyeciler ve satıcılarla uğraşmanıza gerek yok. Yalnızca bir dizüstü bilgisayarla uzmanlığınız üzerinde çalışmaya başlayabilir ve üzerinde çalışmak için dijital bir ürün türü seçebilirsiniz.
 • Oluşturması kolay: Word belgenizi PDF olarak kaydedebilir ve web sitenizde, Amazon, Apple iBook ve diğer e-kitap satıcılarında e- kitap olarak satmaya başlayabilirsiniz . Kitap, CD ve DVD için “talep üzerine baskı” hizmeti sunan Createspace gibi birçok çevrimiçi platform var. Öğretecek bir şeyin var mı? Baş Udemy ve öğretim eCourses oluşturmaya başlayın.
 • Az (veya sıfır) maliyet:  Çok düşük riskli bir iş modelidir. Bir bilgi ürünü yaratmanın maliyeti yok denecek kadar azdır. Ya kimse ürününüzü satın almazsa? En kötüsü olabilir – zamanınızı kaybedersiniz, ancak çok fazla para kaybetmeniz gerekmez.
 • Uluslararası satış yapın:  Artık yalnızca yerel pazarınızda satış yapmakla sınırlı değilsiniz. Dünya çapında hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Ürünlerinizi tüm dünyaya satmaya başlayın!
 • Harika pasif gelir kaynakları:  Bir ürün oluşturduğunuzda, onu tekrar tekrar satarak pasif gelir elde edebilirsiniz. Bunu pazarlamayı ve içeriği güncel tutmayı seçebilirsiniz, ancak satış sürecinde çalışmak zorunda değilsiniz.

Bilgi Ürünleri Dezavantajları

Diğer iş modelleri gibi, bilgi ürünleri satmanın da bazı dezavantajları vardır:

 • Büyük miktarda aktif çalışma gerektirir:  Kaliteli bilgi ürünleri yaratmak zaman alır.
 • Düşük satış fiyatı – Özellikle e-kitaplar için. E-Kitaplarınızı 39$, 79$ ve hatta 199$’dan satabileceğiniz eski güzel günler geride kaldı! Artık okuyucular aynı kalitede bilgiyi 2,99$’dan 9,99$’a kadar alabilirler. Amazon Kindle Unlimited programına katılmaya karar verdiyseniz, okunan her sayfa için ödeme alırsınız ve sayfa başına 0,005 dolardan azdır. Matematik yapmak zorunda kalacaksın.

Bilgi Ürünleri İçin Karlı Bir Pazar Nasıl Bulunur?

Peki kendi bilgi ürünlerinizi nasıl yaratırsınız ve bunların en çok satanlar olmasını nasıl sağlarsınız?

İlk adım araştırmadır. Trendleri takip etmeniz ve şu anda çevrimiçi olarak en karlı niş pazarların neler olduğunu ve bu ihtiyacı karşılamak için en iyi hangi formatın işe yarayacağını bulmanız gerekiyor. Kendi ilgi alanlarınızla başlamak için harika bir yer. Karlı bir işi tutkuyla eşleştirebilirseniz, hazırsınız demektir.

Öyleyse sahip olduğunuz bir ilgi ile başlayın. Ardından, örneğin çevrimiçi pokeri seven tek kişi olup olmadığınızı görmek için çevrimiçi olarak kontrol etmeye başlayın. Bu niş hakkında tartışmalar için bloglar, Facebook grupları ve çevrimiçi forumlar arayın . Ana haberlere bakın – bahsedildi mi? Bu nişte hangi ürünlerin satıldığını görmek için Amazon veya eBay gibi perakendecilere bakın.

Özellikle bilgi ürünleri için, başka alanlara da yayılmış olmasına rağmen, bilgi ürünlerinde uzmanlaşan Clickbank.com sitesine bakmalısınız.

Yogadan köpek eğitimine, seyahat planlamasından kilo verme ve zindeliğe kadar pek çok kategoriyi bu yerlerin hepsinde bulacaksınız… ilginizi çeken bir şey mutlaka vardır.

Tüm bu kaynaklardan, bunun satış potansiyeli olan uygulanabilir bir trend olup olmadığına dair iyi bir fikir edineceksiniz. Ayrıca ne tür ürünlerin sunulduğunu, kapsadığı konuları, fiyatları da araştırmalısınız… bu aynı zamanda kendi benzer bilgi ürünlerinizi yaratırken ve satarken rehberlik etmek için kullanabileceğiniz hayati piyasa verileridir. İntihal veya dolandırıcılık yapmıyorsunuz – ilham alıyorsunuz.

Gelişen pazarlar aramak ve sonra katılmaya çalışmak mantıksız görünebilir. Ancak bu, ürünleriniz için hazır bir pazar olduğu anlamına gelir. Öncü olmak ve sıfırdan bir pazar yaratmaya çalışmak iyi değildir – bu genellikle başarısızlığın reçetesidir. Potansiyel müşteriniz trendleri takip ediyor ve geçici heveslere kapılıyor… siz de yapmalısınız. En azından bir sonraki trend gelene kadar.

Tutkulu olduğunuz ve aynı zamanda karlı bir pazar bulduğunuzda, bu pazar için gerçekten bir ürün yaratmanın zamanı geldi.

Dijital Bilgi Ürünleri Nasıl Oluşturulur?

Bilgi ürünlerinizi oluşturmaya gelince, bu da kolay. Biçim ne olursa olsun içeriğin faydalı tavsiyeler olması gerektiğini unutmayın. Nasıl yapılır kılavuzları, stratejiler, ipuçları ve püf noktaları oluşturabilirsiniz… potansiyel müşterinin kendi başına elde edemeyeceği bir şey sağlayabilirsiniz.

E-kitaplar, dergiler ve benzer ürünler için bunları Microsoft Word veya Google Dokümanlar’da oluşturabilir ve ardından PDF olarak kaydedebilirsiniz. Kapak için, Fiverr.com gibi bir sitede sizin için çok az parayla profesyonel görünümlü bir kapak oluşturmak için bir serbest yazar bulun – 5 $ gibi. Bu, ürününüze çok profesyonel bir görünüm ve his verecektir.

Video çekmek için akıllı telefonunuzu veya basit bir tıkla ve tıkla kamerayı kullanabilirsiniz. “Ham” film dosyasına sahip olduğunuzda, kendi temiz düzenlenmiş videonuzu oluşturmak için iMovie (bir Mac’iniz varsa) veya Windows Movie Maker gibi sezgisel bir video düzenleme yazılımı kullanabilirsiniz.

Video yapmak için çok popüler bir seçenek, bir PowerPoint veya Keynote slayt sunumu oluşturmak ve ardından siz ilerlerken slaytlarınızı videoya almak ve bir sunumu anlatmak için bir ekran kayıt yazılımı kullanmaktır. Ayrıca web tarayıcınızı veya diğer yazılım uygulamalarını da gösterebilirsiniz. Bu, kameranın önüne geçemeyecek kadar utangaç olan ancak videonun gücünden yararlanmak isteyen kişiler için harika. Popüler yazılım seçenekleri arasında Camtasia ve Screenflow bulunur.

Çevrimiçi Bilgi Ürünleri Satmak

Sesler de basittir. Sesinizi kaydetmek için GarageBand (Mac’iniz varsa) veya Windows Media Player’daki Ses Kaydedici uygulamasını kullanmanız yeterlidir. Bir mikrofona ihtiyacınız olacak. Ayrıca sesleri kaydetmek için akıllı telefonunuzdaki bir ses kayıt uygulamasını da kullanabilirsiniz.

Uzman olmadığınızdan endişeleniyorsanız, bu bilgiyi her zaman dışarıdan temin edebilirsiniz. Bunu yapmanın iki yolu vardır.

İlk olarak, sizin için bir e-kitap yazması için bir hayalet yazar tutabilir , bir ürün oluşturmanıza yardımcı olması için Skype veya GoToWebinar gibi bir şey kullanarak başkalarıyla röportaj yapabilirsiniz .

İkinci olarak, halihazırda var olan ürünlerin haklarını satın alabilir ve bunları kendinize aitmiş gibi yeniden markalayabilirsiniz. Bu tür ürünlere özel etiket hakları ürünleri denir ve orijinal dosyaları alıp üzerlerine adınızı yazabilir ve uygun gördüğünüz şekilde birçok ek değişiklik veya güncelleme yapabilirsiniz. Anahtar, bilgi ürünleri oluşturmak ve yayınlamak için uzman olmanıza gerek olmamasıdır.

İnternetten Para Kazanma Adım Adım

 1. Adım – Hangi ürünleri satacağınıza karar verin

  Başarılı olmak istiyorsanız, satılacak doğru ürünleri seçmek çok önemlidir. Burada bir listesi, size bazı fikirler vermek 2021 yılında en çok satan bilgi ürünleri:

  • Web seminerleri, podcast’ler ve video dizileri
  • E-kitaplar, PDF’ler ve çevrimiçi dergiler
  • Eğitici sesli kitaplar
  • Çevrimiçi kurslar
  • Koçluk ve danışmanlık
  • Nasıl yapılır kılavuzları ve öğreticiler
  • Bilgi içeren üyelik siteleri
  • Şablonlar ve hile sayfaları
  • Kontrol listeleri ve çalışma sayfaları
  • Raporlar
  • Tarifler
 2. Adım – Bilgi ürünü nişlerine bakın

  Başarının anahtarı, kitlelere hitap eden ürünler satmak değil, belirli bir niş pazara bilgi ürünleri satmaktır (ipucu: yukarıdaki resme bakın). Bu şekilde pazarınız çok daha doygun olacak ve daha az rekabet edeceksiniz.

  İşte en popüler bilgi ürünü nişlerinden bazılarının kapsamlı bir listesi :

  • Fitness ve kilo kaybı
  • flört ve ilişkiler
  • Sağlık ve yaşam tarzı
  • Evcil hayvanlar ve hayvan refahı
  • Kişisel bakım ve kendini geliştirme
  • Servet oluşturma ve finans
  • güzellik ve moda
  • ebeveynlik
  • İnançlar veya maneviyat
  • Kültürel entegrasyon veya adaptasyon
  • Diller
  • Seyahat, yolculuk tutkusu veya dijital göçebe kültürü
  • Gıda ve beslenme
  • Blog oluşturma veya vlog oluşturma sırları
  • Sanat ve Tasarım
  • Meditasyon veya rahatlamaAyrıca kendinize sormaya değer:
   • Bir konuda çok yetenekli, yetenekli veya deneyimli miyim?
   • Belirli bir konu veya yaşam alanı hakkında benzersiz bilgiye sahip miyim?
   • Bir tutkum veya ustalaştığım bir hobim var mı?

   Akılda tutulması gereken başka bir şey, çoğu insanın ilham almak için çevrimiçi olmasıdır. Çevrimiçi kullanıcılar her zaman yeni fikirlerin peşinde ve yeni bir şeyler deniyorlar. Böylece bunu kendi yararınıza kullanabilir ve son derece yenilikçi ve ilham verici bir bilgi ürünü satabilirsiniz.

 3. Adım – En iyi bilgi ürün biçimini seçin

  Bilgi ürününüzü oluşturmaya bir adım daha yaklaştık! Şimdi, ürününüz için en iyi formatı bulalım.

  Biçim neden önemlidir?

  Her şeyden önce, hedef kitlenizin tercihi nedeniyle önemlidir.

  Örneğin, fitness bilgi ürününüzü sevebilirler ancak biçimi sevmeyebilirler örneğin, kitleniz fitness’ı çalışırken tanıttığınızı görebilmeleri için video biçimini gerçekten tercih ettiğinde bir e-kitap satıyorsunuz.

  Başka bir örnek olarak, hedef kitleniz yazarlardan oluşuyorsa e-kitaplar, PDF’ler veya dergiler daha uygun olabilir. Veya özel bir resim tekniği öğretmeye çalışan bir ressamsanız, eğitim videoları satmayı düşünebilirsiniz.

  Ama ya her şeyi bilen biriyseniz? Bu durumda, en popüler bilgi ürünü formatına gitmenizi öneririm: video. Aslında HubSpot Research tarafından hazırlanan bir rapor, insanların çoğunluğunun video içeriğini görmek istediğini ortaya koyuyor.

 4. Adım: Bilgi ürününüzü oluşturmak için araçları ve kaynakları kullanın

  Hangi bilgi ürününü satmak istediğinizi muhtemelen anladığınıza göre, ürününüzü oluşturmak için çevrimiçi araçları ve kaynakları keşfetmenin zamanı geldi. Ücretsiz ve ücretli olanlara bir göz atalım.

  Video ve ses ürünü oluşturma

  Video veya ses bilgisi ürünleri oluşturmak için film ekipmanına mikrofon, video kamera veya akıllı telefon, iyi bir aydınlatmaya ve kendinizi ortaya koymaya istekli olmanız gerekir.

  Video/ses oluşturma ve düzenleme için uygulamalar ve platformlar: 

   • Instagram (Hikayeler, IGTV , Canlı). Akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak canlı videolar çekin veya bir video kamerayla çekilmiş videoları yükleyin. Düzenleme için Instagram’ın uygulama içi filtrelerini ve özel efektlerini kullanın.
   • Facebook (Hikayeler, İzle, Canlı). Instagram ile neredeyse aynı, ancak kendi filtreleri ve video düzenleme efektleri var. Videolarınızı yönetmek ve yayınlamak için İçerik Stüdyosu’nu kullanın.
   • SoundCloud  iPhone kullanıcıları için uygulama içi podcast kayıt özelliklerine sahip podcast barındırma hizmeti (Android için Anchor veya Spreaker’ı deneyin)

Bilgi Ürünlerinizi Nasıl Pazarlayabilirsiniz?

Birçok yönden, teknoloji ve çevrimiçi satış söz konusu olduğunda ne kadar ilerlemiş olursak olalım… aynı pazarlama ve tüketici psikolojisi ilkeleri geçerlidir. Ve bu kesinlikle çevrimiçi girişiminiz için geçerli.

Buradaki oyunun adı doğrudan pazarlamadır. Eskiden bu, salyangoz posta broşürleri, mektuplar, magaloglar, kataloglar ve diğer basılı materyallerle yapıldı. Evet, sözde “önemsiz posta”. Ama işe yaramasaydı milyonları göndermezlerdi. Bu günlerde bu tür içerikler elektronik olarak gönderiliyor. Ve müşterilerin cüzdanlarını açmasını sağlamak hala bir cazibe gibi çalışıyor.

İyi haber şu ki, çevrimiçi doğrudan pazarlamaya katıldığınızda bir ton para harcamanıza gerek yok. E-posta pazarlaması , ürünlerinizi satmak için neredeyse ücretsiz bir yöntemdir. Ve bu, pazarlama çabalarınızın temeli olacaktır.

Temel fikir, e-posta abonelerinin bir listesini oluşturmaktır . Onlara hem faydalı içerik hem de ürününüz/nişiniz ile ilgili ücretsiz değerli bilgiler ve ayrıca ürün satın alma teklifleri gönderirsiniz. Onlara ücretsiz içerik göndermek, ücretli ürünlerinizi satın alacak kadar sizi tanıma, beğenme ve güvenme sürecini hızlandıracaktır. İnternetten alışveriş yapmanın yeniliği yıllar önce yıprandı ve artık insanların seçebileceği çok şey var – onlara, satın aldıkları kişi olmak için sıcak, bulanık bir his vermelisiniz.

Evet, insanların yalnızca küçük bir yüzdesi gerçekten yanıt verecektir. Ancak doğrudan yanıt bu şekilde çalışır. Küçük bir dönüşüm yüzdesi bile kârla sonuçlanacak kadar yeterli potansiyele sahip olmalısınız.

Bir e-posta listesi oluşturmak için çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz.

 • Arama Motoru Optimizasyonu: Özetle, Google’ın dikkatini çekmek ve arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için web sitenizde veya blogunuzda değerli içerikler kullanırsınız.
 • Ücretli reklamlar: İster Google’ın kendi tıklama başına ödeme reklamlarını veya banner reklamlarını kullanın ya da bir blog ağında reklam yayınlayın, bu pahalı olsa da uygun bir seçenek olabilir.
 • Sosyal Medya: Facebook gibi ağlar, bugünlerde hedeflenen bir müşteri tabanına ulaşmak için çok değerli.

Peki onu bir sonraki seviyeye nasıl taşırsınız? Ön uç ürün olarak da bilinen tanıtım ürününüzü satın alan az sayıdaki insandan yararlanırsınız. Bu insanlarla normal abonelerinizden farklı bir şekilde iletişim kuruyorsunuz.

Bir şey satın aldıkları için benzer ürünleri satın alma olasılıkları daha yüksektir. Böylece onlara “arka uç ürünler” olarak bilinen daha ayrıntılı, daha yüksek fiyatlı ürünler sunuyorsunuz. İşte büyük para burada. Bir arka uç ürün, örneğin bire bir koçluk veya bir etkinlik olabilir.

İnternet Üzerinden Para Kazanma

İnternet üzerinden para kazanma için hem yukarıda ki içerik hem de diğer içerikler internet üzerinden emeğiniz ile para kazanmanıza yardımcı olacaktır. Kesinlikle direkt para cebinize kalmayacaktır. Sizin gibi yüz binlerce kişi olduğunu düşünün. Bu kadar kişi arasından kendinizi sıyıracak +1 fikir ile bir adım öne geçebilirsiniz. Çevrimiçi bilgi ürünlerini satarak nasıl para kazanılır içeriğimizin sonuna geldik diğer içerikler için kategorilerden inceleyebilirsiniz. Dilerseniz de İnstagramdan Nasıl Para Kazanılır? içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir