Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Blog yazarak nasıl para kazanılır ? Pandemi süreciyle birlikte insanlar evlere kapanmasıyla Google’da böyle araştırmalar başladı. Dürüst olacağız: blog yazmak para kazanmanın en kolay yolu değil. Ancak, harika olan şey, herkesin bunu yapabilmesi ve CV’nizde harika  görünmesi. İhtiyacınız olan tek şey, ilginç bir şey söylemek ve trafik ve takipçiler oluşturmak için yeterli sabır ve özveri. Ancak başarılı blogcular paralarını nasıl kazanıyor? Para kazanma sırlarını ortaya çıkarmak için onlardan birkaçı ile röportaj yaptık.

Rehberimiz , blogunuzu yerden kaldırmak ve onu evden kârlı küçük bir işletmeye dönüştürmek için size somut bir eylem planı sunar.

Ayrıca Affiliate Marketing para kazanma makalemizi okuyabilirsiniz.

Blog Nasıl Başlatılır?

Blog yazmaya başlamak, özellikle çok fazla teknoloji bilginiz yoksa, biraz mayın tarlası gibi görünebilir.

Aslında bir blog oluşturmaya gelince iki ana seçeneğiniz var – ücretsiz bir blog platformu kullanabilir veya kendi web sitenizi oluşturabilirsiniz. Sizi her ikisine de götürecek ve artılarını ve eksilerini özetleyeceğiz, böylece siz ve blogunuz için doğru kararı verebilirsiniz.

Ücretsiz blog platformları

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Şunun için en iyisi: Sıradan blog yazarları ve bloglarından para kazanmakla ilgilenmeyenler.

Artıları: Kurulumu süper kolaydır ve tamamen ücretsizdir.

Eksileri: Özelleştirme ve video / resim yüklemeleriyle ilgili sınırlamalar, genellikle reklam veremezsiniz veya bağlı kuruluş bağlantılarını kullanamazsınız, özel bir URL oluşturamazsınız ve platform blogunuzu silme hakkını saklı tutar.

Pek çok platform, ücretsiz olarak bir blog oluşturmanıza izin verir ve kullanımı çok kolaydır. İlk başta sadece gelişigüzel blog yazmak istiyorsanız, bu size çok uygun olabilir.

Ancak ücretsiz blog platformları çok sınırlayıcı olabilir . Yalnızca sınırlı bir ölçüde özelleştirebileceksiniz ve blogunuzun, büyük videoları ve resimleri yüklemeyi zorlaştırabilecek bir depolama sınırı olacak.

Ayrıca Youtube para kazanma şartları öğrenmek isteyebilirsiniz.

Diğer bir dezavantaj, blog URL’nizin platform markasıyla birlikte ‘www.yourblog.wordpress.com’ gibi bir şey olmasıdır.

Çoğu ücretsiz blog platformu, sitenize çoğu blog yazarı için temel gelir kaynakları olan banner reklamları veya bağlı kuruluş bağlantıları yerleştirmenize de izin vermez .

Ancak, bunlar sizi rahatsız etmiyorsa, en iyi ücretsiz çevrimiçi blog platformlarının kısa bir özetini burada bulabilirsiniz.

En iyi blog siteleri

  • WordPress.com  Bu, kullanımı kolay ücretsiz temel bir blog barındırma hizmetidir. Aylık bir ücret ödemediğiniz sürece WordPress reklamlarına ve markalamaya katlanmanız gerekecek ve sitenize reklam koyamazsınız. Özelleştirme ve genişletme için sınırlı seçenekler de vardır.
  • Blogger  Google’ın ücretsiz blog barındırma hizmeti Blogger’ın kullanımı gerçekten basittir. Ancak, özelleştirme ve tasarım seçenekleri çok sınırlıdır ve yeni özellikler eklemek istiyorsanız çok fazla seçenek yoktur.
  • Medium   Medium’da, tasarımdan çok yazıya vurgu yapılır ve birçok gazeteci, yazar ve uzman tarafından kullanılır. Çalışmanızı belirli bir toplulukla paylaşmanın harika bir yoludur, ancak herhangi bir reklam yayınlayamazsınız ve kendi kişisel markanızı oluşturmak zordur.

Kendi siteni yarat

Şunun için en iyisi:  Kendini adamış blog yazarları ve bloglarından para kazanmak isteyenler

Artıları: Tasarım ve özelleştirme üzerinde tam kontrol, kendi özel URL’niz ve reklamları ve bağlı kuruluş bağlantılarını istediğiniz gibi kullanma yeteneği

Eksileri: Öncelikle alan adınız (URL) ve ardından barındırma için ödemeniz gerekecek, ancak maliyetleri düşük tutmak için ipuçlarımız var.

Özellikle teknoloji meraklısı değilseniz, kendi web sitenizi oluşturma düşüncesi oldukça korkutucu görünebilir – ancak aslında yapmak oldukça kolaydır ve sadece 20 dakikada bir tane oluşturabilirsiniz.

Kendi web sitenizle,  benzersiz kişisel markalaşma (kendi URL’nizle) oluşturabileceksiniz ve blogunuzun platform tarafından silinme riski yoktur – sitenin sahibi siz olacaksınız ve kontrol tamamen sizde olacak.

WordPress, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda şablona veya ‘temaya’ sahiptir – hem kişiliğinize hem de blogunuzun konusuna uygun olana karar vermek için zaman ayırın.

Büyük resimler için alan ve okunması kolay yazı tipleri (Comic Sans ve Courier yazı tipleri yoktur) ile net ve basit bir şey seçin .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir