Affiliate Marketing Para Kazanma 2021

Affiliate Marketing para kazanma işletmenizin web sitesini oluşturdunuz ve müşteriler kazanıyorsunuz. Web sitenizin bağlı kuruluş pazarlaması yoluyla da pasif gelir getirebileceğini biliyor muydunuz? Nasıl üye olabileceğinize ve web sitenizden yeni yollarla para kazanabileceğinize bir göz atalım.

Affiliate Marketing nedir?

Bağlı kuruluş pazarlaması, yönlendirme komisyonları karşılığında birini çevrimiçi bir ürüne yönlendirdiğiniz bir sistemdir .
Ürün veya hizmet satıyorsanız, para kazanmanın birincil yöntemi bu ürünlerin çevrimiçi satışı olacaktır. Ancak, ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında blog makaleleri yazarsanız, bağlı kuruluş sitelerine bağlantılar ekleyerek gelirinizi de tamamlayabilirsiniz. Bu, yazdığınız konuyu tamamlayan ve kendi teklifinizle rekabet etmeyen hizmetler veya ürünler sunmanıza olanak tanır. Ayrıca, web sitenizin altbilgisinin bir parçası olarak inandığınız genel hizmetlere bağlı kuruluş bağlantılarını da ekleyebilirsiniz. Bağlı kuruluş pazarlaması, içeriğinizin oluşturduğu trafikten gelir elde etmek için harika bir fırsattır.

Evde çalışarak para kazanma yazımızı okuyabilir pasif gelir elde edebilirsiniz.

Affiliate Marketing Para Kazanma

Affiliate Marketing Para Kazanma

Sizin İçin İdeal Ortaklık Programı Nasıl Bulunur?

Affiliate marketing para kazanma için ideal ortağınızı bulmak için bir “av tüfeği” yaklaşımı kullanmak cazip gelebilir — biraz para kazanıp kazanamayacağınızı görmek için herhangi bir satış ortağı teklifini rastgele seçmek — ancak bu gerçekten sitenizin potansiyelinin boşa harcanmasıdır. Bunun yerine, kazanabileceğiniz parayı en üst düzeye çıkarmak için akıllıca seçim yapmak önemlidir. Örneğin, blogunuz veya web siteniz web siteleri oluşturmakla ilgiliyse, bir alan adı kayıt kuruluşunun veya bir barındırma sağlayıcısının satış ortağı programına katılmayı düşünebilirsiniz . Bu, sitenize gelen ve bunları öğrenen ve bunları bir web sitesi oluşturmak için kullanmak isteyen kişilere alan adları, barındırma veya SSL sertifikaları satmak için bu reklamverenle ortak olacağınız anlamına gelir.

Benzer şekilde, blogunuz sporla ilgiliyse, ziyaretçileriniz için mükemmel bir teklif olacak bağlı kuruluş programlarına sahip çok sayıda spor kıyafeti, hatıra eşyası ve bilet satıcısı vardır.
İçeriğinizi düşünün ve ardından içeriğinizi tamamlayabilecek çeşitli bağlı kuruluş programlarındaki tüccarlara bakın. Commission Junction , ShareaSale veya Impact Radius gibi birkaç büyük ortaklık platformunu keşfedin. Oradaki reklamverenlere bakabilir ve sitenizin içeriğiyle bağlantısı olanları bulabilirsiniz.

Turbobit Para Kazanma

Dikkate Alınması Gereken Diğer Hususlar

Pazarlama çabalarınızı planlarken, bağlı kuruluş platformunun bağlı kuruluş gelirini nasıl ödediğini düşünün. Ülkenize bağlı olarak, ödeme alma maliyeti önemli ölçüde değişebilir. Aynı bağlı kuruluşun çok sayıda platform kullanarak ödeme teklifinde bulunduğunu görebilirsiniz, bu nedenle sizin için en iyi oranı sunanı seçebilirsiniz.
Başarılı bağlı kuruluş pazarlamacıları, sitelerindeki doğru içerik için doğru teklifleri de seçerler. Akıllı olanların, belirli öğeler için daha yüksek ödeme yapan bağlı kuruluş komisyonlarına baktıkları ve ardından bu kitleye hitap etmek için içeriklerini yazdıkları biliniyor.
Satış ortaklığı yapmanın en etkili yolu, tanıtımını yaptığınız satıcıları dikkatlice seçmektir. Web sitenizin ziyaretçilerinin ürünlerle gerçekten ilgilenip ilgilenmeyeceğini düşünmeden programlara kaydolmayın.

Web sitenizin ne hakkında olduğuna uyan öğeler sunan ortakları seçin. Siteniz dijital olan her şeyle ilgiliyse, dizüstü bilgisayarlar ve web barındırma bulmak ve başarılı olmak için uygun olacaktır. Pantolonlar için bir teklif eklemek (herkesin giydiği doğru olsa da) işletmeniz için akıllıca bir seçim olmayacaktır.

Karar Verildi Sıradaki ne?

Bağlı kuruluş seçiminizi daralttıktan sonra, teklifleri A / B testi yapma ve listelerinizi düzenli olarak güncelleme zamanı. Ayrıca teklifleri test etmeli ve sadece en yüksek ödeyenleri seçmemelisiniz. Örneğin, daha iyi ürünler veya fiyatlandırma nedeniyle daha fazla satışları varsa, daha küçük bir komisyon ödeyen bir satıcıyla daha başarılı olursunuz. Bağlı kuruluş programları, afişleri ve metin bağlantılarını sürekli olarak günceller, bu nedenle bu materyallere ayak uydurmak da önemlidir. Ayrıca, oturum açan yeni satıcıları ve dönüşümleri iyileştirmek, teklifleri güncellemek ve özel ürünleri duyurmak için reklamlarını değiştiren eski satıcıları izlemek isteyeceksiniz. Bu değişikliklere ayak uydurun ve gelir potansiyelinizi artıracaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir