2022 Yılında Parlaması Muhtemel İş Fikirleri

2022 yılında parlaması muhtemel iş fikirleri listesi ile 2022 yılını kazançlı bir yıl olarak geçirmenin planlarını kurmanın zamanı geldi. Kendinize hangi işe başlayacağınızı soruyorsanız, bu liste tam size göre. Küçük işletme istatistiklerine göre kendi işinizi açmanın en büyük motivasyonlarından biri kendi işinizin patronu olmaktır.

Kurduğunuz bir işte size istediğiniz zaman, nerede ve istediğiniz gibi çalışma özgürlüğü verir.

2022 Yılında Parlaması Muhtemel İş Fikirleri

2022 İş Fikirleri

2022 İş fikirleri listemize Dropshipping ile başlayacağız fakat size direkt olarak madde madde göstereceğiz açıklamalarına ulaşmak için kaydırmanız yeterli olacaktır.

Dropshipping

Yan Gelir Getirecek İşler Dropshipping

2022 yılında parlaması muhtemel iş fikirleri ilkinde Dropshipping geliyor. Dropshipping  yaparak yani çevrimiçi ürün satmak mı istiyorsunuz, ancak envanter satın almak ve depolamak için paranız mı yok? Dropshipping, herhangi bir fiziksel ürünü yönetmeniz gerekmeyen bir e-ticaret iş modelidir. Tek yapmanız gereken bir çevrimiçi mağaza kurmak ve müşterilerinize siparişleri depolamaya, paketlemeye ve göndermeye hazır tedarikçilerle ortak olmaktır.

Çeviri, Tercümanlık Hizmeti

Çeviri, tercümanlık hizmeti ile internet sitelerine, şirket sahiplerine danışmanlık yaparak ek gelir sağlayabilirsiniz. Çok dilli insanlar her zaman talep görmektedir, bu nedenle iki veya daha fazla dil konuşabiliyorsanız, bu becerilerden para kazanabileceğiniz küçük bir işletme kurmayı düşünün.

2022 İş Fikirleri Çeviri, Tercümanlık Hizmeti

Upwork ve Flexjobs gibi web sitelerinde müşteri aramaya başlayabilir ve yavaş yavaş portföyünüzü oluşturabilirsiniz. Her gün ayıracak sadece birkaç saatiniz mi var? Çeviri, takip edilecek en iyi yan iş fikirlerinden biridir. Gittikçe daha fazla şirketle başarılı bir şekilde çalıştıkça, diğer dillerde uzmanlaşmış daha fazla tercüman tutabilirsiniz. Daha geniş bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olabileceğinden , işletmenizi sosyal medya web sitelerinde pazarlamak da iyi bir fikirdir.

Çevrimiçi Özel Ders

Çevrimiçi özel ders ile sanat, matematik veya başka bir konuda uzmansanız çevrimiçi ders verme işine başlayabilirsiniz. Temel bir ön koşul, öğretmeyi düşündüğünüz konuda lisans derecesine sahip olmaktır, bu nedenle başlamadan önce bu alanı kapladığınızdan emin olun.

Çevrimiçi Özel Ders

İçerik Yazma

İçerik yazma ile internet varlığı olan hemen hemen her şirketin ürün sayfaları, bloglar vb. için içerik oluşturma konusunda yardıma ihtiyacı vardır. Bir içerik yazarlığı veya metin yazarlığı şirketi kurmak sizin için en karlı iş fikirlerinden biri olabilir. Bu ilk birkaç müşteriyi bulmak için popüler web siteleri arasında r10.net, sahibinden ve kariyer.net‘ten bulabilirsiniz.

İşletmeniz için daha fazla görünürlük elde etmek için Facebook’ta içerik yazma gruplarına da katılabilirsiniz. Hizmetlerinizin bir parçası olarak anahtar kelime optimizasyonu veya özel grafikler sunmak gibi müşteriler üzerinde iyi bir izlenim bırakmanın birçok yolu vardır.

WordPress Desteği

WordPress desteği, dışarıda pek çok web sitesi WordPress’te barındırılıyor ve hemen hemen her WordPress web sitesi sahibi formda desteğe ihtiyaç duyuyor. WordPress hakkında bilgiye sahipseniz ve yazılım dillerine aşinaysanız wordpress desteği sağlayabilirsiniz. Müşteriler CSS’lerini düzeltmek, güvenlik açıklarını bulmak ve gidermek ve daha fazlası için sizinle iletişime geçebilir.

E-posta Pazarlama

E-posta pazarlama ile kazanç sağlayabilirsiniz. E-Posta pazarlama ile bir çok şirket için ilgi çekici mailler ile hedef kitlenin dikkatini çekip ilgili ürüne veya internet sitesine ziyaretçi çekebilirsiniz.

SEO Uzmanlığı

2022 yılında parlaması muhtemel iş fikirleri listemizde şimdi ise SEO Uzmanlığı var. SEO Nedir? detaylı bir anlatım için linke tıklayabilirsiniz. Geri bağlantı oluşturma ve bir web sitesinin arama motoru görünürlüğünü iyileştirme konusunda deneyiminiz var mı? Cevabınız evet ise, beceri setinizden para kazanmanız için bir fırsat var.

Dünya çapındaki site sahipleri, SEO uzmanlarının hizmetlerine ihtiyaç duyar, bu nedenle bu alanda bir iş açmak en iyi kararlarınızdan biri olabilir. Müşteri ararken, niş bir hedef kitleye odaklanın, deneyimlerden öğrenin ve portföyünüzü oluşturun – başarı öykülerinizi sergileyin ve SEO teknikleriniz yerindeyse, bir müşteri akını görmek zorundasınız. Her türden şirketi hedeflemeyi veya hukuk, sağlık veya finans sektörü gibi belirli bir niş içindeki işletmelere hitap etmeyi seçebilirsiniz.

Sanal Dans Stüdyosu

Sanal bir dans stüdyosunun iyi tarafları oldukça açık: büyük bir alan kiralamanıza gerek yok ve koreografiyi kendi takdirinize göre kaydetmek, yayınlamak ve paylaşmak uygun. Evden dans dersleri vermek bile mümkün, bu da onu göz önünde bulundurulması gereken en iyi ev tabanlı iş fikirlerinden biri haline getiriyor.

Sınıfınıza kaydolabileceğiniz öğrenci sayısında bir sınırlama yoktur. Sanal bir dans stüdyosu başlatmak için Zoom gibi bir video konferans yazılımına yatırım yapmanız gerekir.. Canlı yayın sırasında herhangi bir gecikme veya ara belleğe alma olmadığından emin olmak için yüksek hızlı internete de ihtiyacınız olacak.

İnstagram Danışmanlığı

Instagram kursumuz, Instagram hesabınızı sıfırdan oluşturmanıza, hedef kitlenize görmek istedikleri içeriği vermenize ve satış almanıza yardımcı olur. İnstagram etkileşiminin sırlarını biliyorsanız, Instagram danışmanı olmayı düşünün.

Müşteriler, ilgi çekici altyazılar oluşturmanız, yorumlara yanıt vermeniz, çekici biyografiler oluşturmanız ve daha fazlası için size ödeme yapacaktır. Bu hizmetlerden saat başına veya projeye göre belirli bir ücret alarak para kazanabilirsiniz. Her şey bir akıllı telefondan yönetilebildiğinden, bu dijital göçebeler için mükemmel bir iş fikri.

Yazılım Eğitimi

Bilgisayar yazılımında yeterliliği olmayan tanıdıklarınız var mı? Öyleyse, kendi yazılım eğitimi işinizi kurabilir ve öğrencileri aylık olarak kaydedebilirsiniz. Öğrenciler, BT becerilerini geliştirmek isteyen girişimcileri veya Excel ve PowerPoint gibi yazılımlarda uzmanlaşmak isteyen diğer küçük işletme sahiplerini içerebilir. Uzmanlığınız varsa, derslerin çoğunu öğreterek önden liderlik edebilirsiniz. İşletmeniz büyüdükçe ve daha fazla kişi programlarınıza kaydoldukça, öğrencilere uzmanlık alanlarına göre eğitim vermek için serbest yazılım uzmanları tutabilirsiniz. Sınıf dersleri için yer kiralayabilseniz de, maliyetleri düşük tutmak ve işletmenizi uluslararası pazarlara genişletmek için sanal derslere ev sahipliği yapmayı düşünün.

Niş Personel Ajansı

Neredeyse her sektörde açık işler vardır ve işverenler şirketleri için en iyi insanları işe almaya heveslidir. Niş bir personel bulma ajansı olarak göreviniz, çalışanları seçtiğiniz sektördeki işverenlerle eşleştirmektir. Pozisyon için doğru adayları belirleyebilmeniz için ne tür roller alacağınızı (küçük? Orta seviye mi? C seviyesi mi?) belirleyin. Ayrıca, ajansınızın potansiyel adaylarla paylaşacağı istihdam şartlarını da göz önünde bulundurun. Piyasanın ihtiyaçlarına göre geçici, geçiciden kalıcıya veya uzun vadeli bir personel ajansı olabilirsiniz.

Dijital Etkinlik Planlama

En iyi küçük işletme fikirlerinden biri, bir dijital etkinlik planlama şirketi açmaktır. Bu işte, farklı şirketler için web seminerleri ve çevrimiçi zirveler gibi dijital etkinlikleri planlayacak, organize edecek ve raporlayacaksınız. Hizmetiniz için saatlik ücret alarak, sponsorluk satarak ve diğer şeylerle para kazanılabilir. Bir etkinlik planlayıcısı olmayı hayal ettiyseniz, ancak hiçbir şey organize etmek için tam olarak zamanınız olmadıysa, işletmeler için dijital etkinlikler planlayarak iç kolaylaştırıcınızı yine de kanalize edebilirsiniz.

Grafik Tasarımcı

Benzersiz bir logo veya çekici bir web sitesi oluşturmak herkesin işi değildir. Büyüleyici promosyon ürünleri yapmak için keskin bir göz gerektirir. Sanatsalsanız ve içeriği görsel olarak çekme becerisine sahipseniz, grafik tasarım için mükemmelsiniz. El ilanları, dijital reklamlar, posterler ve diğer göze hoş gelen malzemeleri sağlayarak grafik tasarım işinize başlayabilirsiniz.

Amazon Satışı

Bir yeteneğiniz varsa ve bununla para kazanmak istiyorsanız, o zaman Amazon Fulfillments yardımınıza gelebilir. Bu tesis ile ürünlerinizi doğrudan evinizden satabilirsiniz. Amazon çalışanları, siparişlerinizi değerli müşterilerinize toplayacak, paketleyecek ve teslim edecektir. Amazon ile tüm ülkeye ve diğer ülkelere de ürün satabilirsiniz.

İkinci El Mağaza

İnternette en iyi fırsatları arama ve ürün satın alma alışkanlığınız varsa, ikinci el mağaza açmak sizin için mükemmel bir çevrimiçi fırsattır. Ürünlerini çevrimiçi satan çok sayıda çevrimiçi mağaza, müzayede evi ve ikinci el mağaza var. Heyecan verici gelişmeler arar, satın alır ve ikinci el mağazanızda satışa sunarsınız.

Birçok kişi bu tür ürünleri satın almak ister ancak bu tür ürünleri aramak için yeterli zamana ve bilgiye sahip değildir. İkinci el mağazaları, dropshipping mağazalarından farklıdır, çünkü burada ürünün teslimatından siz sorumlusunuz ve dropshipping mağazalarından farklı olarak önce ürünü satın alıyor ve sonra satışa sunuyorsunuz.

2022’de Yapabileceğiniz İş Fikirleri

 1. Talep üzerine baskı
 2. Tercüme
 3. Web Sitesi Çevirme
 4. Evde yemek servisi
 5. Sanal asistan
 6. Kişisel alışveriş
 7. Çevrimiçi özel ders
 8. Tebrik kartı
 9. İçerik yazma
 10. WordPress desteği
 11. kariyer koçluğu
 12. Eposta pazarlama
 13. Hazır yemekler
 14. Web sitesi testi
 15. SEO
 16. Uygulama geliştirme
 17. Stok fotoğrafçısı
 18. Sanal dans stüdyosu
 19. İnstagram danışmanlığı
 20. Video prodüksiyonu
 21. yazılım eğitimi
 22. Üniversiteye hazırlık
 23. Niş personel ajansı
 24. Dijital etkinlik planlaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir